Zamknij

Zaborowianie dostali pomieszczenia, ale...

12:31, 11.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Zaborowianie otrzymało od miasta zgodę na użytkowanie kilku pomieszczeń w budynku przy ulicy Czarnoleskiej, w którym mieście się również Przedszkole Miejskie nr 12.  

Organizacja zrzesza mieszkańców Zaborowa, organizując dla nich różne imprezy. Każdemu wydarzeniu przyświeca cel integracji społeczności tej części Leszna.

Na razie Zaborowianie korzystają z gościnności Szkoły Podstawowej nr 4, która na spotkania stowarzyszenia udostępnia jedną z sal. W ubiegłym roku organizacja otrzymała prezent od miasta w postaci przekazania w użyczenie pomieszczeń na piętrze budynku, w którym  parter zajmuje przedszkole. To właśnie tam spotkaliśmy się z zarządem stowarzyszenia.

- Mamy ładne pomieszczenia, które nie są jeszcze zagospodarowane - mówił Walenty Janowski, prezes Stowarzyszenia Zaborowianie. - Dyrektor Marek Pawełkiewicz ze Szkoły Podstawowej numer 4 obiecał nam pomóc, przekazując 40 krzeseł ze starego budynku czwórki, mamy również dostać stoły i szafy. Jesteśmy bardzo wdzięczni.

Do dyspozycji stowarzyszenia jest również miejsce na parterze budynku, które ma być zagospodarowane na pomieszczenie socjalne, w którym można będzie przygotować na przykład herbatę. Ponadto organizacja będzie mogła korzystać z podwórka.

- Nie możemy jeszcze organizować tutaj spotkań w większym gronie, bo nie mamy toalet - kontynuował prezes Zaborowian. - Toalety są tylko przedszkolne.

Miasto ma w planach wykonanie toalet dla stowarzyszenia, tylko w budżecie miasta muszą być na to pieniądze, szacunkowo na dwie toalety potrzeba około 70.000 złotych. Bo zarządowi zależy właśnie na dwóch, na parterze i na piętrze.

- W naszym stowarzyszeniu mamy seniorów i ze względu na nich chcemy żeby toaleta była także na górze. Gdy będziemy mieli spotkania czy imprezy na pewno będzie to dużym ułatwieniem - dodaje W. Janowski.

Fot. J. Rutecka-Siadek

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone