Zamknij

Śmieci przy ścieżce do Rydzyny. Jest pomysł jak to posprzątać!

14:26, 14.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Jadąc rowerem z Leszna do Rydzyny albo z Rydzyny do Leszna uwagę zwraca bałagan. W pasie między jezdnią a ścieżką rowerową przy drodze krajowej nr 5 walają się butelki szklane i plastikowe, worki foliowe, papiery, opakowania po olejach samochodowych, części od samochodów, a nawet bielizna. 

W ubiegłym tygodniu skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, który nasze pytanie skierował do Rejonu Dróg Wojewódzkim w Kościanie. Stamtąd dostaliśmy odpowiedź na pytanie: dlaczego na pasie między ścieżką a jezdnią jest  aż tyle śmieci i czy jakiekolwiek służby zajmują się porządkowaniem terenu?

W odpowiedzi wyjaśniono nam, że od 5 października 2018 roku, po oddaniu do użytkowania odcinka drogi ekspresowej S5 węzeł Leszno południe - Kaczkowo, fragment dawnej drogi krajowej nr 5, od Kaczkowa do węzła Dąbcze (z wyłączeniem węzła), jest drogą wojewódzką i stanowi kontynuację istniejącego przebiegu drogi wojewódzkiej  o numerze 309.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe dotyczące zbierania odpadów zalegających w pasie drogowym dróg wojewódzkich na terenie działania WZDW Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kościanie, w którym ujęty jest również odcinek przy ścieżce rowerowej od Rydzyny w kierunku Leszna.

Po podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą, uporządkowanie pasa drogowego ma być wykonane do 31 maja. Natomiast śmieci zalegające obecnie zostaną usunięte do 15 marca.   

Fot. J. Rutecka-Siadek

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone