Zamknij
REKLAMA

Ciekawe pomysły na Rynek Zaborowski

20:42, 19.03.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Grupa mieszkańców Zaborowa ma pomysł na zagospodarowanie części Rynku Zaborowskiego. Może być to miejsce, które będzie łączyło pokolenia, od tych najmłodszych do najstarszych.

Pomysłów jest wiele, bo i teren o którym mowa jest spory. To około 3000 metrów kwadratowych. Obecnie centralną jego część zajmuje plac zabaw.
Jak nam mówią inicjatorzy rewitalizacji Rynku Zaborowskiego, by zintegrować mieszkańców można ustawić stoliki do gry w szachy, ale również wybudować płytę, na której dzieci, młodzież czy dorośli mogliby grać wielkimi szachami. Miejsce to mogłoby w razie potrzeby zmienić się w scenę.

Jest propozycja wybudowania fontanny i ustawienia urządzeń siłowni zewnętrznej. Niektóre ławki mogłyby stanąć w miejscach, gdzie naturalny cień dadzą drzewa. Jest ciekawy pomysł dla rowerzystów, włącznie ze stacją napraw jednośladów. To tylko niektóre z planów, bo jest ich o wiele więcej.

- Chcemy zintegrować mieszkańców i połączyć pokolenia. Realizacja pomysłów jest jednak uzależniona od pozyskanych przez nas pieniędzy - mówi jedna z mieszkanek Zaborowa. 

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

Głodny Głodny

1 0

Food truck! 20:59, 19.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zizizizi

1 1

najpierw odmalujcie te zasyfione kamieniczki wokół rynku 22:21, 19.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HejHej

1 0

Nie wymyślajcie za dużo, bo nic z tego dobrego nie wyniknie. Nowy plac zabaw, więcej ławek, roślin i tyle. 00:23, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone