Zamknij

Marcin idzie z Wrześni przez Leszno do Hiszpanii

21:00, 21.03.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Marcin Olejniczak z Wrześni, idzie pieszo do grobu Świętego Jakuba w Santiago de Compostela. W czwartek przeszedł Drogą Świętego Jakuba w Lesznie. W naszym mieście został na nocleg. Rano pójdzie przez Święciechowę, Trzebiny, Niechłód, Osową Sień w kierunku Wschowy.

Wyruszył z progu rodzinnego domu. W niedzielę, 17 marca, o poranku. Zdecydował się na samotną wędrówkę, która liczyć będzie około 3500 km i potrwa zapewne niemal trzy i pół miesiąca. To podróż szlakiem św. Jakuba, który prowadzi przez Polskę, Czechy, Niemcy, Francję na północno-zachodni kraniec Hiszpanii, do grobu Apostoła w Santiago de Compostela.

Marcin ma 29 lat, w ostatnim czasie pracował za granicą, właśnie po to, aby zarobić sobie na taką podróż.

- Myślę, że będzie to dla mnie lekcja życia, z której wyciągnę same pozytywne rzeczy - mówi.

Nie zamierza się śpieszyć, nie wyznaczył sobie daty dojścia do celu. Idzie zgodnie z mapą w telefonie, szuka oznaczeń drogi jakubowej. W Lesznie jest słupek i informacja, że do Santiago zostało jeszcze 3393 km. Przy tym słupku, jak wszyscy pielgrzymi, zatrzymał się na chwilę, zrobił zdjęcia. W paszporcie pielgrzyma ma pieczątkę z Bazyliki Mniejszej, którą otrzymał od jej proboszcza ks. Jana Majchrzaka.

- Plany robię na dwa dni do przodu - tłumaczy Marcin.

W Lesznie skorzystał z gościny rodziny, po drodze będzie liczył na nocleg przy parafiach, czy u życzliwych ludzi. Ma ze sobą list polecający od Prymasa Polski Wojciecha Polaka, napisany w kilku językach. Ma plecak, a w nim wszystko co potrzebne do życia. Na plecaku muszlę Jakuba. Więc jeśli go zobaczycie gdzieś po drodze, to będzie on - pielgrzym do Santiago. I super, że zmierza do niego przez Leszno właśnie.

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

LeszczynianinLeszczynianin

5 1

Buen Camino 21:19, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŚwiadekŚwiadek

0 0

Był widziany w Osowej Sieni 14:44, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PielgrzymPielgrzym

3 0

Super Marcin. Szerokiej drogi ???? 19:58, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone