Zamknij
REKLAMA

Szef Solidarności zostanie Honorowym Obywatelem Leszna

19:43, 10.04.2019 | lm, Fot. Gazeta
REKLAMA
Skomentuj

Karol Pabisiak, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Lesznie ma otrzymać tytuł Honorowego Obywatela Miasta Leszna.

Uchwała w tej sprawie jest w programie sesji Rady Miejskiej Leszna, która odbędzie się 18 kwietnia. W uzasadnieniu podano, że Karol Pabisiak jest inicjatorem wielu ważnych wydarzeń z życia Leszna. To on i związek, którym kieruje wystąpiły m.in. o nadanie imienia Rondu Solidarności, czy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki.

"Cała jego działalność zawodowa i społeczna poświęcona jest realizacji ideałów, które legły u podstaw „Solidarności”. Z jednej strony ustawicznie angażuje się w działania mające na celu wsparcie dla zrzeszonych w związku z pracowników, z drugiej inicjuje i dba o to, by historia i etos związku nie uległ zapomnieniu. Determinacja w działaniu została dostrzeżona i nagrodzona - Karol Pabisiak został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Krzyżem Kawalerskim przez Prezydenta Andrzeja Dudę" - czytamy.

Karol Pabisiak mieszka w gminie Krzemieniewo, dlatego za zasługi dla Leszna ma otrzymać tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

W programie sesji jest także przyznanie tytułów Zasłużony dla Miasta Leszna. Mają je otrzymać: muzyk Marzanna Skrzypczak-Mizgalska,  nauczyciel Tadeusz Feliczak, działacz sportowy Ryszard Kmiecik i sędzia Jan Futro.

Wręczenie tytułów planowane jest podczas Święta Konstytucji 3 Maja,

Na zdjęciu: Karol Pabisiak oraz szefowa oświatowej Solidarności Ewa Andrzejewska.

 

(lm, Fot. Gazeta )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (7)

BenekBenek

10 1

T. Feliczak, zasłużony dla miasta Leszna? To chyba jakiś żart. 07:15, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmilEmil

11 1

Szkoda gadać. Bez komentarza 07:40, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

G.G.

12 0

Postkomuna w której żyjemy odnajduje nowych socjalistycznych bohaterów. Trochę szkoda, że znowu idziemy w tym kierunku. 08:42, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

13 0

Znam Pana Karola i wiem, że jest to miły człowiek, ale nie utożsamiam się z jego poglądami politycznymi. Jako mieszkaniec Leszna jestem przeciwny nadaniu mu tytułu honorowego mieszkańca ponieważ nadanie miałoby miejsce tylko ze względów politycznych.
Reszty kandydatów nie znam.
Kiedyś tytuł honorowego mieszkańca to było ogromne wyróżnienie, a niebawem będzie ich tylu, że okaże się, iż będzie to zwykła formalność. 09:02, 11.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obserwator obserwator

0 6

Jeżeli jedynym argumentem i powodem przeciwko nadaniu panu przewodniczącemu tytułu honorowego obywatela miasta jest aspekt "polityczny " to żaden były radny , prezydent ,poseł nie powinien otrzymać takiego tytułu ,a z tego co mi wiadomo to pan Pabisiak nie jest politykiem ani nigdy nie był. 13:21, 12.04.2019


europeurop

9 0

widać że tylko swoich hołdujecie jak za prlu co on takiego zrobił dla ludzi pracy odpowiem nic 09:38, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

abc.reabc.re

0 0

Lubi władzę mieć w swoich rękach. 20:19, 16.04.2019


REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone