Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj prezydent podpisuje ważną umowę

07:00, 16.04.2019 | jrs
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj marszałek Marek Woźniak ma podpisać z Łukaszem Borowiakiem, prezydentem Leszna umowę na  dofinansowanie modernizacji budynku przy Placu Metziga, który będzie nową siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie.

Wartość projektu "Modernizacja budynku przy pl. Metziga 25 z dostosowaniem, na potrzeby MBP w Lesznie. Udział w kulturze warunkiem rewitalizacji społecznej Leszna" jest wart ponad 24 mln złotych, a Leszno dostanie 20.693.575,01 złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Leszczyński projekt wpisał się w poddziałania 9.2.1 WRPO 2014+ „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych", w ramach którego realizowane są inwestycje dotyczące zdegradowanych fizycznie, społecznie i gospodarczo obszarów miast, dzielnic miast oraz terenów wiejskich, terenów powojskowych i poprzemysłowych, wymagających odnowy czy restrukturyzacji.

Dotychczas w ramach poddziałania 9.2.1,  Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 166,8 mln złotych, w tym 46,6 mln złotych dla projektów z tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji (OSI).

Spotkanie, na którym marszałek i prezydent Leszna podpiszą umowę, odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.  

 

(jrs)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone