Zamknij

Kukiz'15 zaprezentował kandydatów do Parlamentu Europejskiego

16:16, 01.05.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA

Kandydaci Kukiz'15 do Parlamentu Europejskiego zaprezentowali się w Lesznie. Listę z Wielkopolski otwiera znany polityk Marek Jurek. We wtorek na Rynku spotkali się z dziennikarzami.

- Na naszej liście nie ma spadochroniarzy. Są kandydaci z Wielkopolski - podkreślał Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz'15 z okręgu kalisko-leszczyńskiego, który teraz startuje w wyborach do PE. Obok niego na konferencji prasowej stały także dwie panie-kandydatki: Julia Kochańska z Przybyszewa, która do niedawna prowadziła w Lesznie escape room oraz Joanna Kosmańska z Gostynia, ratownik medyczny.

Marek Jurek, obecny europoseł i jedynka w obecnych wyborach mówił, że Unia Europejska wymaga zmiany. I zmiany trzeba przeprowadzić, tyle że zdaniem eurodeputowanego, nie mogą one naruszać interesów Polski.

- Unia Europejska nie może ingerować w sprawy Polski - dodawał.

Jurek zaznaczył też, że Polska nie może przyjąć waluty euro, bo jest to sprzeczne z naszą konstytucją, w której jest zapis, że "Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza".

- Walutę narodową musimy zachować - mówił.Marek Jurek.

Zdaniem eurodeputowanego, Europie nie jest potrzebna europejska armia tylko europejska solidarność.

- Musimy budować Europę szacunku i solidarności.

- Kukiz'15 startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego po to, aby Europa była Unią dla obywateli, a nie dla biurokratów. Obecnie UE utrudnia życie przedsiębiorcom, a powinna je ułatwiać - mówił poseł Kozłowski.

- Naszą listę wyróżnia to, że chcemy zmian - precyzował Marek Jurek.

Kandydaci Kukiz'15 liczą na jeden mandat z Wielkopolski do Brukseli.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone