Zamknij

Czy nauczyciele w Lesznie dostaną pieniądze za strajk? Mamy wypowiedź wiceprezydenta miasta

12:35, 15.05.2019 | lm, fot. Archiwum
REKLAMA
Skomentuj

1.900.000 złotych - to kwota, jaka jest teraz w budżecie miasta, a nie została wypłacona nauczycielom, którzy w kwietniu przystąpili do ogólnopolskiego protestu organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Czy te pieniądze trafią do pedagogów?

Zapytaliśmy o to wiceprezydenta miasta Piotra Jóźwiaka: 

- Na pewno możemy już teraz zadeklarować, że te pieniądze pozostaną w oświacie. Mamy przygotowane trzy propozycje ich wydatkowania. W piątek lub poniedziałek przedstawię je przewodniczącym klubów radnych Rady Miejskiej Leszna. Nie wykluczam, że będzie to wymagało podjęcia uchwały przez radę na sesji w maju.  

Czy to 1.900.000 zł trafi do rąk nauczycieli, czy raczej do budżetów szkół?

- Mamy trzy propozycje i teraz nie chciałbym mówić o szczegółach - dopowiada Piotr Jóźwiak.

Zdaniem wiceprezydenta, zgodnie z prawem nauczycielom nie można wypłacić pensji za dni, kiedy strajkowali, a samorządy, które składały takie deklaracje już się z nich wycofały.

 

 

 

 

 

(lm, fot. Archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone