Zamknij

Leszno to nie zaścianek, to miasto tolerancji!

13:00, 15.05.2019 | lm, Fot. J. Kuik
REKLAMA
Skomentuj

Dziś rano na naszym portalu leszno24.pl napisaliśmy o plakacie, jaki przygotowali podopieczni jednej ze świetlic terapeutycznych w Lesznie. To jest zaproszenie na Dzień Dziecka, który ma się odbyć 31 maja na Skateplazie. Uczniowie udekorowali plakat tęczą. Urząd Miasta polecił wykonać inny plakat, bo kolorowe barwy kojarzą się z ideologią LGBT i deklaracją radnych PiS, aby takich ruchów nie promować w Lesznie.

Plakat przygotowany przez dzieci możesz zobaczyć tutaj.

Oświadczenie w tej sprawie wydała radna Adriana Machowiak z Klubu Koalicji Obywatelskiej. Napisała, że miasto powinno wydrukować kontrowersyjny plakat i pokazać, że nie jest żadnym zaściankiem, tylko Lesznem słynącym z tolerancji. 

- Mnie tęcza nie obraża - napisała radna.

W jej oświadczeniu czytamy m.in.:

"Jestem głęboko zaniepokojona, istniejącą atmosferą i działaniami jakie podejmują urzędnicy, nie mam pojęcia jak w XXI w wszystko co kolorowe kojarzyć się może tylko z osobami LGBT - to są absurdy, a może jakiś chorobliwy strach – nie wiem tylko przed czym - trudno mi to nawet skomentować.
Czy ktokolwiek zastanowił się jak się czuje dziecko, które rysowało RADOŚĆ, a zostało wrzucone do worka uprzedzeń na tle orientacji seksualnej, kto wyjaśnił i w jaki sposób temu dziecku dlaczego rysunek jest zły? Bo co ? Bo jest niepoprawny politycznie dla WŁADZ MIASTA w którym mieszka?
Moim zdaniem jeszcze nigdy w historii świata, tęcza nie została tak sprofanowana. Zjawisko atmosferyczne, które wywołuje u człowieka radość, ze względu na kolory, które ją wywołują, zostało sprowadzone do narzędzia walki politycznej i ideologicznej
Idąc dalej tropem rozumowania niektórych osób:
- urządźmy dla dzieci czarno, buro, szary świat. Żadnych kolorów! Bo jeszcze się może komuś, jakiś kolor, z czymś może skojarzyć.
- może trzeba przyjąć uchwałę, że tęcza ma zniknąć na zawsze z nieba,
- może należy wymusić na producentach – produkcje np. kredki w jednym kolorze...Żadnych kolorowych farb, flamastrów, bibuły!
Czy widział kto większy absurd?
Podsumowując odnoszę wrażenie, że znajdujemy się na bezludnej wyspie, otoczonej wzburzonym Oceanem Absurdu, a woda zalewa nam mózgi i w związku z tym apeluje o roztropność i opamiętanie.
I być może dobrym rozwiązaniem było by pokazać, że jesteśmy otwartym i tolerancyjnym miastem, które w ostatnich dniach jest na ustach prawie całej Polski przedstawiane w bardzo złym świetle (jako zaścianek, średniowiecze…) powinien zostać właśnie wydrukowany ten rysunek".

Aktualizacja:

W środę, ok. godz. 13 Urząd Miasta Leszna wydał takie stanowisko: Pragniemy wyjaśnić, że plakat wykonany w ubiegłym tygodniu przez dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej przy SP13 nie został odrzucony przez Urząd Miasta Leszna. Będzie przyjęty przez Biuro ds. Uzależnień Urzędu Miasta Leszna jako jedna z prac, które promować mają tegoroczny miejski Dzień Dziecka. Impreza została zaplanowana na 31 maja i tradycyjnie już odbędzie się na leszczyńskiej Skateplazie.


 

(lm, Fot. J. Kuik )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

Dumny z p. MachowiakDumny z p. Machowiak

5 5

Pani Adrianno, jestem dumny, że ktoś taki jak pani zasiada w Radzie Miejskiej. Jest pani ostoją normalności, wśród ludzi ze znacznymi zaburzeniami osobowości i pełnymi kompleksów. Brawo!! 13:49, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paweł SikorskiPaweł Sikorski

5 5

Brawo Ada! 14:23, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzesGrzes

4 1

Tak, Leszno to miasto tolerancji dlatego tolerujemy tęcze na niebie. NIC INNEGO 15:46, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone