Zamknij

Szpital bez fizjoterapeutów. Nie ma żadnych zabiegów

14:16, 15.05.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
REKLAMA
Skomentuj

Od dziś, 15 maja, w Zakładzie Rehabilitacji i Fizjoterapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, nie są wykonywane żadne zabiegi. Nie wiadomo, jak długo pacjenci zostaną bez opieki specjalistów.

Dziennie rehabilitacji poddawanych jest tu ok. 100-150 pacjentów. Wstrzymanie ich zabiegów ma związek z nieobecnością chorobową całego personelu fizjoterapeutów - a jest ich w szpitalnej placówce 23. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że chodzi o protest pracowników placówek rehabilitacyjnych w całym kraju.

W wielu miejscach trwa akcja protestacyjna Maj bez Fizjoterapeutów. 7 maja pracownicy z Leszna i innych placówek rehabilitacyjnych z regionu stawili się w punktach krwiodawstwa, by zamanifestować swój protest. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Tego dnia zakład chwilowo był zamknięty dla pacjentów. Teraz sytuacja wydaje się znacznie poważniejsza, zabiegi zostały wstrzymane do odwołania.

- Przykro nam , że tak się musiało zdarzyć. Dla nas to także bardzo stresujące - mówi jedna z fizjoterapeutek zatrudnionych w szpitalnym zakładzie.

Podkreśla, że walczą nie tylko o wzrost wynagrodzeń dla siebie i innych najmniej zarabiających pracowników medycznych, ale także o dobro pacjentów i zmiany korzystne dla systemu rehabilitacji.
 

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone