Zamknij
REKLAMA

Jedynka Koalicji Europejskiej gościła w Lesznie

16:15, 22.05.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Ewa Kopacz, była premier rządu, obecna posłanka i kandydatka do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce gościła w środę w Lesznie. Spotkała się między innymi z seniorami. O propozycjach dla ludzi 60+ mówiła też na konferencji prasowej.

Ewa Kopacz otwiera listę KE w naszym regionie. Na 6. miejscu jest radna Leszna Barbara Mroczkowska.

- Mamy się w Lesznie czym pochwalić - mówiła radna Mroczkowska, wymieniając inicjatywy, jakie samorząd podejmuje, aby wspierać osoby starsze. Wspomniała o Leszczyńskiej Radzie Seniora, pudełku życia, strategii senioralnej, teleopiece. - Dziś chcemy mówi o programie "Polska seniora", który powstał z inicjatywy Platformy Obywatelskiej.

- Nie tylko będziemy mówić do seniorów, ale też ich słychać - zapowiedziała była premier tuż przed spotkaniem z leszczyńskimi seniorami, które odbyło się w sali konferencyjnej Restauracji Antonińska.

- Chcemy się spotykać z seniorami w polskim parlamencie - podkreślała Ewa Kopacz. PO zaproponowała, aby na wzór sejmu dzieci i młodzieży stworzyć raz w roku sejm seniorów, ale - jak mówiła była premier - obecnie rządzący nie są temu przychylni. Okrojony o połowę został też inny projekt PO - Senior Vigor zakładający budowę domów dziennego pobytu. 

Zdaniem Ewy Kopacz, 13-sta pensja, którą teraz rząd PiS wypłaca seniorom jest działaniem przedwyborczym. Jak mówiła, bardziej emeryci skorzystaliby z pomocy rządu, gdyby nie musieli płacić podatków od emerytur. A emeryci pracujący - podatków od swoich zarobków. 

- Dzisiaj rządzący rozdają pieniądze na prawo i lewo. Nie myślą o osobach starszych, ale o tych, którzy pójdą i na nich zagłosują.

W Parlamencie Europejskim Ewa Kopacz chce zabiegać o pieniądze na walkę z nowotworami i inne programy zdrowotne skierowane do seniorów, ale też na ich aktywizację. Konieczne są też bilanse osób po 60. roku życia.

- Chcemy, aby w każdym dużym ośrodku wojewódzkim były oddziały geriatryczne. Musimy zacząć od dużych ośrodków, a potem zejść niżej. Takie oddziały powinny być w każdym powiecie, bo osoby w podeszłym wieku są wszędzie.

W Lesznie też jest potrzeba oddziału geriatrycznego i hospicjum stacjonarnego. Ewa Kopacz i Barbara Mroczkowska zapowiedziały, że będą podejmować starania o utworzenie takiej placówki. Taki punkt zapisano też w programie wyborczym Koalicji Wyborczej w Lesznie.

 

 

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

pyzapyza

3 0

Dinozaury dobrze się mają w turkusy się ubierają, kiedy kasy brakuje,to pomimo małej skuteczności w polityce,do parlamentu unijnego się startuje. 19:17, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzesGrzes

2 0

A na zdjeciu nie tylko są seniorzy 19:31, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

****************

0 0

wystarczy poprawić system leczenia w Polsce jak i w zusie a nie pompować w to kolejne pięniądze , które i tak znikną ... 00:50, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone