Zamknij
REKLAMA

Finał kampanii wyborczej KE w Lesznie: Nie dajmy się podzielić, idźmy na wybory! (zdjęcia)

17:48, 24.05.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka - czołowi politycy Koalicji Europejskiej oraz kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego zjechali w piątek po południu do Leszna. To tutaj odbył się finał kampanii wyborczej KE w Wielkopolsce. 

- Witamy w pięknym Lesznie - mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Rynku w Lesznie. Politycy i kandydaci Koalicji Europejskiej, którą tworzą :PO, SLD, Nowoczesna, PSL i Zieloni w ciągu trzech ostatnich dni kampanii objechali wszystkie 13 okręgów wyborczych. Z Leszna pojechali jeszcze do Żagania i Zgorzelca. Kampanię mieli zakończyć o północy wraz z nastaniem ciszy wyborczej. 

W Lesznie działacze KE skupili się na zachęcaniu wyborców co tego, aby poszli głosować.

- Jesteśmy tutaj, aby wesprzeć Wielkopolskę, ale także dlatego, by pokazać, że ta lista jest najsilniejsza. Tutaj kandydują premier Ewa Kopacz i premier Leszek Miller. Wszyscy wykonali ogromną pracę - mówił Grzegorz Schetyna. - Każdy głos na Koalicję Europejską to głos na obecność i sukces Polski w Europie, na większy budżet, na zwycięstwo. Nigdzie tak mocno, jak w Wielkopolsce nie wierzymy w zwycięstwo. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, wolontariuszom i kandydatom. Wszędzie czuliśmy wsparcie, uśmiechy, bardzo dobre emocje. Proszę o obecność przy urnach, 26 maja. 

Ewa Kopacz: - Wy Wielkopolanie jesteście wielcy i wierzę, że będziecie liderami frekwencji. Wierzę też w polskie kobiety, które tak jak dały o sobie znać w wyborach samorządowych, tym razem również zdecydują o wynikach wyborów. Polskie kobiety nie chcą, aby ich sumienia były zastępowane kodeksem karnym, zabiorą swoich mężów i dorosłe dzieci i pójdą głosować 26 maja. Wielkopolska udowodni jak bardzo jest bliska Europie i tak ważne są dla niej wartości europejskie - praworządność, wolność, solidarność i oczywiście tolerancja.

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej: - Ważne jest, aby postawić na silną ekipę w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zagłosować na kandydatów Koalicji Europejskiej.

Barbara Nowacka: - 26 maja będzie początek końca PiS. 26 maja spełnimy część naszych marzeń, które mieliśmy protestując przeciwko tej złej, populistycznej władzy. To marzenie wielu kobiet, które brały udział w protestach, przedstawicieli różnych środowisk, w tym nauczycieli i osób z niepełnosprawnościami. Wreszcie będzie przyzwoicie! To historyczna chwila. Nie dajmy się podzielić, idźmy na wybory!

Barbara Mroczkowska, leszczynianka, kandydująca do Parlamentu Europejskiego z miejsca 6: - Jestem bardzo dumna, że kampanię wyborczą kończymy właśnie w Lesznie, w naszym pięknym Lesznie. Z tego miejsca zwracam się do wszystkich państwa, do leszczynian, Wielkopolan i Polaków - głosujcie na drużynę, która buduje Unię Europejską!

Potem prezentowali się też inni kandydaci z listy KE w Wielkopolsce: Michał Wawrykiewicz, Jakub Rutnicki, Marcin Bosacki, Krystiana Drozd.

Na ile mandatów w Wielkopolsce liczy Koalicja Europejska?

- Chcielibyśmy, żeby były trzy, ale będziemy walczyć o czwarty. Ordynacja preferuje te okręgi, gdzie będzie największa frekwencja. Wierzymy w zwycięstwo w niedzielę - odpowiedział Grzegorz Schetyna.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

PoznańczycyPoznańczycy

2 1

W niedzielę zdziwicie się. Jeśli tak mają wyglądać spotkania z wyborcami to tylko potwierdza, że olewacie nas i ten ze zdjęcia ne 2 pod tekstem ( od Pleszewa i Świebodzina) mówi prawdę co planujecie robić po wyborach czyli nie liczyć się z wyborcami. Teraz na prowincji wydzieracie głosy!
Napiszę wam, że to za rządów PO była złą, dla wybranych władzą , której Polacy POdziękowali w 2015 roku. To obecnie PIS odbudowuje Polskę normalną , uczciwą, praworządną dla wszystkich Polaków, dostrzega i realizuje jako pierwsza partia potrzeby zwykłych ludzi nie tylko wybranych.
Zgadza się wasza lista zachęca i mobilizuje nas żeby pójść na wybory i niedopuścić żeby was wybrano.
Frekwencja poza Poznaniem będzie dużo wyższa niż w Poznaniu, wyniki zaskoczą na korzyść PIS. 21:17, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nemonemo

1 0

Wybór komunisty Millera na europosła to jak cios obuchem w głowę. Wielkopolsko co z Tobą???? 06:21, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone