Zamknij

Prezydent Borowiak nie popełnił przestępstwa

14:02, 11.07.2019 | lm, fot. Archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo w sprawie wypowiedzi prezydenta Leszna dotyczącej firmy ze Szwajcarii, która chciała wybudować w mieście fabrykę opakowań tekturowych. 

Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej Łukasz Borowiak mówił o inwestorze ze Szwajcarii, który był zainteresowany kupnem działki w strefie inwestycyjnej I.D.E.A  w Lesznie. Firma chciała postawić tam zakład produkcyjny i wytwarzać opakowania kartonowe. Z tłumaczenia prezydenta wynikało, że miasto nie było tym zainteresowane, bo nie chciało szkodzić dużemu lokalnemu przedsiębiorcy, który od wielu lat  prowadzi taką działalność w powiecie leszczyńskim. 

Wypowiedź Łukasza Borowiaka odbiła się szerokim echem w mediach. Grupa mieszkańców Leszna zgłosiła sprawę do Prokuratury Rejonowej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W czwartek prezydent poinformował, że śledczy umorzyli postępowanie w tej sprawie, bo otrzymaniu odpowiednich dokumentów z Urzędu Miasta. 

- Być może zbyt mocno się uniosłem, źle sformułowałem swoją wypowiedź - przyznał Łukasz Borowiak, wypowiadając się w tej sprawie w internecie, Od kilku dni prezydent prowadzi swój kanał na youtubie i niemal codziennie nagrywa wypowiedzi i odpowiedzi na pytania mieszkańców.

Wracając jeszcze do Szwajcarów prezydent mówił, że firma po uzyskaniu informacji  od miasta o wolnych terenach, zrezygnowała z inwestycji w Lesznie, a do urzędu przysłała pismo, w którym podziękowała za "otwartość, życzliwość i chęć współpracy".  

 

(lm, fot. Archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone