Zamknij

Duże zmiany w organizacji ruchu po Lesznie już w sobotę! Sprawdź mapkę

12:00, 10.08.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę po południu zmieniła się organizacja ruchu po Lesznie, związana z przebudową drogi krajowej nr 12 w granicach miasta. Zmiany zostały wprowadzone dzień wcześniej niż początkowo zapowiadano.

Nowa organizacja komunikacji po mieście dotyczy przede wszystkim skrzyżowania Alei Jana Pawła II z ulicami Korcza i Dąbrowskiego. Jego znaczna część została wyłączona z ruchu. Jak to wygląda?

Ulica Korcza jest drogą bez przejazdu, a dojazd do Komendy Miejskiej Policji oraz marketu Biedronka jest możliwy od strony
ul. 17 Stycznia.

Z ulicy Dąbrowskiego można wyjechać tylko w prawo, w kierunku wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego.

Piesi mogą korzystać z przejścia dla pieszych po południowej i zachodniej części skrzyżowania. Drogowcy apelują o szczególną ostrożność, bo sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu jest wyłączona.

Zamknięta dla ruchu została południowa jezdnia Alei Jana Pawła II, na odcinku od ul. 17 Stycznia do wysokości Szkoły Podstawowej nr 7.

Dobra wiadomość jest taka, że jest już przejezdne skrzyżowanie Alei Jana Pawła II z ul. Grunwaldzką i włączona została sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu.

Z powodu tych zmian inaczej kursują autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie na liniach 1, 2, 5, 8 i 12. Na swoje dotychczasowe trasy wracają autobusy linii 6 i 9, a autobus linii nr 2 wraca na przystanek 17 Stycznia stadion i Grunwaldzką.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

LeszczynianLeszczynian

1 1

Kiedy to się skończy? 18:38, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LEALEA

2 0

Nie rozumiem, o jaki odcinek chodzi: "Zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia Alei Jana Pawła II, na odcinku od ul. 17 Stycznia do wysokości Szkoły Podstawowej nr 7." Nie ma takiego odcinka. To są ulice równolegle. Czy się mylę? Skorygujcie proszę. 18:49, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone