Zamknij
REKLAMA

Adam Kośmider wystartuje na senatora. Kto będzie jego najgroźniejszym rywalem?

09:46, 19.08.2019 | lm, fot. Archiwum
REKLAMA
Skomentuj

W weekend Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy kandydatów w wyborach do senatu. Z okręgu obejmującego m.in. Leszno oraz powiaty leszczyński, gostyński, kościański i rawicki wystartuje Adam Kośmider.  Dziś, w poniedziałek mamy poznać jego rywala z kolacji ugrupowań opozycyjnych wobec partii rządzącej.  

Adam Kośmider jest radnym Leszna drugą kadencję. Obecnie zajmuje stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Dwukrotnie - w latach 2014 i 2018 startował w wyborach na prezydenta Leszna. Cztery lata temu ubiegał się też o mandat senatora i przegrał go "o włos" z Marianem Poślednikiem z Platformy Obywatelskiej.

O ponownym starcie Kośmidra w wyborach do wyższej izby parlamentu zdecydowały władze PiS.

- Kandydowanie do senatu traktuję jako przejaw zaufania tych, którzy zdecydowali o mojej kandydaturze, a było to kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo dziękuję za wsparcie Posłowi Janowi Dziedziczakowi. To wielkie wyróżnienie, ale również zobowiązanie do pracy dla ogółu, mam wielką nadzieję, również dla naszego regionu. Nigdy nie zdecydowałbym się na start w wyborach, gdybym nie był dobrej myśli. Wybory uczą pokory. Każdy zna słynne równanie E=mc2. Dla mnie to Efekt równa się motywacja i ciężka praca do kwadratu - mówi radny.

Najpoważniejszym rywalem Adama Kośmidra w walce o mandat senatorski będzie kandydat opozycji. Jego nazwisko mamy poznać dziś, w poniedziałek. Ma to być wspólny kandydat kilku ugrupowań opozycyjnych, m.in. PO, PSL, Nowoczesnej, Wiosny i Lewicy. Czy będzie nim obecny poseł PO Wojciech Ziemniak? Przekonamy się po ogłoszeniu decyzji liderów opozycji.

Jeśli Adam Kośmider wygra wybory do senatu, to jego miejsce w Radzie Miejskiej Leszna zajmie Damian Szymczak.

Wybory do senatu odbędą się 13 października.

AKTUALIZACJA: Po południu wszystko było już jasne:

[ZT]43817[/ZT]

 

(lm, fot. Archiwum )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MarianMarian

5 3

Prosze mi wskazac, czym wyroznil sie Kandydat poza tym, ze nadzouje Spolke Skarbu Panstwa? 11:53, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HiacyntaHiacynta

8 4

A kto to jest ten kośmider? 13:57, 19.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xx

0 0

jeden z tych co napisał ten wniosek o usunięciu LGBT ze szkół 08:18, 23.08.2019


POPO

6 3

Jaka partia taki kandydat 🤣🤣 ostatnie wybory prezydenckie w Lesznie pokazały jakie ma poparcie czyli równe zero 🤣🤣 ale twarzowy jest prawie jak Rocco 16:57, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone