Zamknij
REKLAMA

PiSbus przywiózł do Leszna kandydatów na posłów i senatora. Co obiecali wyborcom?

17:49, 26.08.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałkowe popołudnie na Rynek w Lesznie dotarł PiSbus z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości startującymi w wyborach do sejmu i senatu. Wszyscy po kolei zaprezentowali się dziennikarzom, a wyborców przekonywali, że 13 października trzeba iść na wybory. Złożyli też kilka obietnic.

Na liście kandydatów PiS do sejmu są 24 nazwiska.

Numerem 1 jest wieloletni poseł Jan Dziedziczak. On przekonywał, że zgodnie z wyborczym hasłem PiS teraz jest "Dobry czas dla Polski". Wymieniał najważniejsze programy zrealizowane przez rząd partii Jarosława Kaczyńskiego, a więc 500+ na każde dziecko, 300+ wyprawki szkolnej, obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet do lat 60 i mężczyzn do lat 65 oraz zerową stawkę podatku dochodowego dla osób do 26. roku życia. Jego zdaniem te programy nie będą kontynuowane, gdy Polacy wybiorą Polskę rządzoną przez premiera Grzegorza Schetynę (z Platformy Obywatelskiej) i wicepremiera Włodzimierza Czarzastego (z Lewicy). 

Podczas konferencji prasowej na Rynku, poseł Dziedziczak po kolei przedstawił wszystkich kandydatów na posłów i kandydata PiS na senatora, jakim jest leszczyński radny Adam Kośmider. Kośmider startuje w okręgu obejmującym miasto Leszno oraz powiaty leszczyński, gostyński, kościański i rawicki. Deklarował, że będzie utrzymywał stały kontakt z wyborcami.

- Mnie zobaczycie w kampanii wyborczej, ale także po niej. Senator nie może być oderwany od wyborców i nie może zajmować się tylko polityczną gadaniną - mówił kandydat Kośmider. Obecnemu senatorowi Marianowi Poślednikowi z PO, z którym zresztą o włos przegrał wybory do senatu 4 lata temu, wytykał, że "po kampanii zamknął się w swoim biurze".

Wśród kandydatów PiS na posłów w Lesznie większości pojawili się ci, którzy reprezentują leszczyńską częścią okręgu wyborczego kalisko-leszczyńskiego.

Na drugim miejscu listy PiS do sejmu jest obecny poseł Tomasz Ławniczak. On złożył konkretną obietnicę wyborczą - że droga ekspresowa S5 z Leszna do Poznania będzie przejezdna już w październiku. Gotowa ma być do końca roku 2019.

Trzeci na liście - poseł Jan Mosiński przypominał swój wkład w przygotowanie ustaw o obniżenie wieku emerytalnego i zakazie handlu w niedzielę. Mówił o działaniach, które zaowocowały funduszami dla miasta Leszna - na przebudowę ul. Fabrycznej i projekt Zielone Leszno. Obiecał, że kopalni węgla brunatnego w rejonie Krobi, Ponieca i Miejskiej Górki na pewno nie będzie.

Na czwartej pozycji jest Marlena Maląg, była wicewojewoda, radna sejmiku, a obecnie także szefowa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ona zapowiedziała kontynuację programów prorodzinnych PiS oraz wsparcie dla niepełnosprawnych, m.in. mogą się oni ubiegać o pieniądze na zakup wózków elektrycznych.

Na liście PiS do sejmu jest także Marek Sowa z Leszna, radny sejmiku, który złożył najwięcej interpelacji do marszałka wielkopolskiego i jego służb. Radny zapowiedział walkę o przywrócenie bezpośredniego połączenia Leszna z Warszawą. Wypowiedział się także w kwestii małżeństw:

- Małżeństwo to związek kobiety z mężczyzną i nie widziałabym odstępstw od tego tematu - tłumaczył.

Z listy PiS do sejmu startuje także poseł Jerzy Kozłowski, który 4 lata wygrał wybory jako lider kalisko-leszczyńskiej listy Kukiz'15. Nie jest mu po drodze z Pawłem Kukizem, odkąd ten zdecydował się na wyborcze porozumienie z PSL.

Przed dziennikarzami zaprezentowali się także Dorota Słowińska z Jerki, Maciej Jagodziński z Bojanowa - lekarz weterynarii, który podkreślał, że rząd PiS bardzo szybko reaguje na bieżące problemy rolników i deklarował starania o skuteczniejszą walkę z afrykańskim pomorem świń. Przedstawiła się również Teresa Andrzejewska, radca prawny z Gostynia, zaangażowana w działania przeciw kopalni węgla brunatnego oraz Marek Bąkowski z powiatu kościańskiego, szef klubu Gazety Polskiej - jego zdaniem Leszno powinno wykorzystać wody geotermalne i w tym celu zaproponował niektórym dziennikarzom wyjazd do Uniejowa.

Najmłodszą kandydatką do sejmu z PiS jest Joanna Nawrot z Włoszakowic. Jest asystentką społeczną posła Mosińskiego i bardzo aktywną działaczką lokalną. Rok temu kandydowała do sejmiku. Nie zdobyła mandatu, ale wyborcze obietnice z kampanii stara się realizować.

Kandydatów i program dzień później przedstawiała też Koalicja Obywatelska.

[ZT]43866[/ZT]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

Piece od shitPiece od shit

9 8

Cały dzień się zastanawiałem czemu tak w Lesznie wczoraj gównem śmierdziało. No i odpowiedź mamy na zdjęciu. Przyjechał gównobus i wysypał zawartość.... 09:09, 27.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

edylesznoedyleszno

2 0

Widzisz chłopcze dobry gospodarz i z gówna bat ukręci 15:34, 28.08.2019


MarianMarian

0 0

PIS juz dal sobie spokoj w naszym okregu z Pania Dziennikarka. Malo raczej udziela sie. W audycjach radiowych przeszkadzala innym 20:49, 02.09.2019


EgonEgon

5 7

won z PIS-em bo nie dlugo od tych baranow trzeba bedzie nawet na bołkach oszczedzac przez te podwyszki co wprowadzili ludzie opanojcie sie bo jak tak dalej pojdzie to glodowac nam przyjdzie bo jeszcze maja zamiar podniesc ceny zywnosci PIS wyjazd z sejmu za te podwyszki 11:48, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

europeurop

4 7

artykuł powinien brzmieć że do Leszna przyjechał świniobus ze swoim inwentarzem 18:07, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jebać PiSJebać PiS

2 6

PiS to nowotwór złośliwy, PiS to zaraza, PiS to po prostu śmierdzące główno. *%#)!& na wszystkich z tego zdjęcia bez wyjątku. 20:23, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stanleystanley

2 1

Panie Pośle Dziedziczak i Panie Adamie kandydacie do Senatu - pytam czy przeszły już Wam głupoty głoszone w trakcie ostatniej akcji przedwyborczej do samorządu, czy być może już bardziej rozsądniej patrzycie na problemy naszego Państwa - przypominam że głosiliście budowę stacji kolejowych PKP w Zaborowie , Gronowie. 21:07, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abiabi

2 3

Jak w komunistycznej Rosji... przywiezieni w autokarem w teczce... nominanci koryta+ .... niezwiązani z Lesznem , rzucają starą kiełbasą wyborczą 15:27, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hirhir

1 0

widać jaki okręg ma być kalisko -Leszczyński a jest tylko kaliski i co wy na to w tyłku macie Leszno pisiory 21:46, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone