Zamknij
REKLAMA

Mariusz Witczak: - Liczymy na 6 poselskich mandatów

13:25, 02.09.2019 | Jagoda Waszkowiak, fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Mariusz Witczak, członek zarządu Platformy Obywatelskiej, poseł i lider listy Koalicji Obywatelskiej z okręgu kalisko-leszczyńskiego poprowadził poniedziałkową konferencję prasową kandydatów KO do sejmu.

- Jestem przekonany, że uda nam się wygrać. - mówił Mariusz Witczak. - Chcemy naprawiać Polskę. Liczymy, że w okręgu kalisko-leszczyńskim zdobędziemy 6 poselskich mandatów. Wierzę, że Grzegorz Rusiecki będzie reprezentował ziemię leszczyńską w sejmie.

Przypomnijmy, że na czele listy KO do sejmu jest troje obecnych posłów PO: Mariusz Witczak, Jarosław Urbaniak i Bożena Heńczyca. Na czwartym miejscu jest przedstawiciel regionu leszczyńskiego, były radny i były wiceprezydent Leszna, a obecny wicestarosta powiatu leszczyńskiego Grzegorz Rusiecki. Na 16. pozycji jest leszczynian Marcin Barczyk, który też był obecny na spotkaniu z dziennikarzami. 

Poseł Witczak zapowiedział ostrą walkę wyborczą pomiędzy Koalicją Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością. Zapytany przez dziennikarzy o pozostałe ugrupowania startujące w wyborach stwierdził, że to wyborcy zadecydują, ale wstępne sondaże wskazują na dwóch największych graczy.

- Nasze listy są bardzo mocne - zapewnił Mariusz Witczak. - Opieraliśmy je o uznanych działaczy lokalnych. Koalicja Obywatelska samorządowcami stoi.

Dziennikarze pytali także, co KO zamierza zrobić - w przypadku wygranych wyborów parlamentarnych - z programami społecznymi wprowadzonymi przez rząd PiS.

- Twardo mówimy o tym, że program 500+ zostanie utrzymany - tłumaczył Witczak. - Równie twardo chciałbym zaznaczyć, że to nie jest datek rządu, tylko ciężko wypracowane pieniądze podatników. Nie powinno być tak, że ta sprawa ogrywa wszystkie inne kwestie. Przypominam, że "trzynastka" dla seniorów to nasz program. Deklarujemy, że przy dobrym zarządzaniu majątkiem państwa to świadczenie zostanie wprowadzone na stałe.

Kandydaci KO powtórzyli to, co mówili już na konferencji prasowej w Lesznie kilka dni temu. W ich programie wyborczym jest zakończenie budowy drogi ekspresowej S5 oraz budowa S12, która ma być połączeniem z Zachodem oraz autostradą A4 i ma zapewnić rozwój gospodarczy naszego subregionu. 

We wtorek w Warszawie odbędzie się oficjalna inauguracja kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej. W ramach niej, poseł Witczak zapowiedział więcej spotkań z wyborcami w naszym regionie.

[ZT]43866[/ZT]

 

(Jagoda Waszkowiak, fot. L. Matuszewska )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

WyborcaWyborca

3 0

W programie tylko S5 i S12? 19:09, 02.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

2 0

Program mają ogłosić we wtorek. Tak powiedzieli. 19:23, 02.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlsenOlsen

1 1

Co dróga partia to lepsza obiecują żeby sie dostać do koryta z dużymi pieniędzmi i obiecują grószki na wierzbie a jak jusz sie do tego koryta dostaną to żadnej z tych obietnic nie spełniają 10:18, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaarianMaarian

0 0

za Mal Pan startuje 20:08, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone