Zamknij
REKLAMA

Rafał Grupiński: - Dziwię się prezydentowi Borowiakowi, że popiera kandydata PiS-u, bo przecież PiS...

12:13, 09.10.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Rafał Grupiński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce ostro skomentował poparcie, jakiego prezydent Leszna Łukasz Borowiak i jego zastępcy Adam Mytych i Piotr Jóźwiak udzielili Adamowi Kośmidrowi, kandydatowi PiS na senatora.

Grupiński był w środę w Lesznie. Na Rynku spotkał się z dziennikarzami, w towarzystwie kandydatów Koalicji Obywatelskiej: do senatu - Wojciecha Ziemniaka i sejmu - Grzegorza Rusieckiego i Adriany Machowiak.

Szef PO w Wielkopolsce odniósł się do sprawy poparcia, jakiego udzielili prezydenci Leszna Adamowi Kośmidrowi z PiS, startującemu w wyborach do senatu.

[ZT]44185[/ZT]

- Dziwię się prezydentowi Borowiakowi, że popiera kandydata PiS-u, bo przecież PiS planuje zabrać bardzo dużo kompetencji samorządom, a co więcej zabiera im bardzo dużo pieniędzy - mówił Rafał Grupiński.

Tłumaczył, że rząd nie przekazuje samorządom np. całej kwoty potrzebnej na podwyżki dla nauczycieli. - To jest okradanie mieszkańców. - dodawał. I zapewniał: - Kandydaci Koalicji Obywatelskiej na pewno będą spraw samorządu bronić w parlamencie. Mam nadzieję, że wygramy te wybory i zatrzymamy przenoszenie państwa do Warszawy, jego centralizację, zabieranie kompetencji samorządom i dawanie wojewodom. My chcemy zlikwidować urzędy wojewódzkie i przenieść ich uprawnienia do marszałków, chcemy ujednolicić strukturę państwa, uprościć, potanić, a jednocześnie usprawnić. Mam nadzieję, że w tych kwestiach mieszkańcy Leszna i regionu postawią na tych, którzy chcą bronić ich interesów. Chcemy, aby podatki PIT i CIT wypracowane w Lesznie, przez mieszkańców Leszna, zostały w Lesznie. Pieniądze mają być wydawane tu, gdzie są wypracowywane. Planujemy fundusz solidarności dla najbiedniejszych samorządów. . 

Rafał Grupiński zapowiedział też, że Platforma Obywatelska będzie walczyć o prezydenturę Leszna w kolejnych wyborach samorządowych.

Do sprawy poparcia prezydentów Leszna dla kandydata PiS odniosła się także Adriana Machowiak, radna Leszna, kandydatka do sejmu. Mówiła, że prywatnie ceni Adama Kośmidra, ale wybory to nie jest plebiscyt na Ludzi Roku. Poza tym, jak tłumaczyła, gdyby Łukasz Borowiak i jego zastępcy chcieli naprawdę zachować się apolitycznie i wspierać kandydatów z Leszna, bez względu na to z jakich komitetów startują, to  to powinni poprzeć także dwie inne osoby startujące do sejmu: Wiesława Szczepańskiego z Lewicy i Grzegorza Rusieckiego z KO.

[ZT]44195[/ZT]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

#SkasujPiS#SkasujPiS

5 4

Prezydent nieustannie się kompromituje, więc nie dziwota, że do całej palety kompromitacji dołożył kolejną. Najśmieszniejsze jest jednak to, że w prywatnych rozmowach bardzo źle mówi o PiSie i jego kandydatach. jak nazwac takiego człowieka? To już zostawiam mieszkańcom Leszna. 13:09, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RadnyRadny

3 1

Piotrek to Ty? 16:07, 09.10.2019


MarianMarian

0 1

Moze Pani Radna osiagnie wynik ... 18:27, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlbatrosAlbatros

3 1

Ty już Grupinski zostaw Łukasza w spokoju. Przypomnij sobie jak byłeś szefem partii i jak traktowałes z KBP(byłym starostą) Łukasza za to , że miał poglądy konserwatywne? Nie dziwię się, że Łukasz pokazał wam środkowy palec. Wracaj do Warszawy i wyczyść koryto Wisły? 20:49, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NikiNiki

1 1

Och Łukaszku ach ach nie płacz 03:12, 10.10.2019


jkljkl

0 0

Gdzie masz rekawiczke, lemingi 22:13, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

europeurop

1 1

bo Leszno to pislandia wystarczy wyjść na uice w ruinie i dworzec PKP a PL 18 to zakamuflowana opcja pisowska 17:42, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LesLes

1 0

Grupinski przestań *%#)!& jak pijany .Zamknij się , Już po was . 13:31, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone