Zamknij
REKLAMA

Adam Kośmider odpowiada Wojciechowi Ziemniakowi: - Ja mam realny program dla naszego regionu

13:48, 10.10.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Finisz wyborczej kampanii w Lesznie jest gorący. Głównie z powodu kandydatów na senatora Adama Kośmidra z Prawa i Sprawiedliwości oraz Wojciecha Ziemniaka z Koalicji Obywatelskiej. Panowie nie mieli okazji debatować w cztery oczy, ale za to wymieniają się ciosami słownymi na konferencjach prasowych.

Zaczęło się od spotkania z dziennikarzami w Gostyniu. Adam Kośmider wypomniał wtedy Wojciechowi Ziemniakowi małą aktywność w sejmie i małą liczbę złożonych interpelacji. W odpowiedzi Wojciech Ziemniak, na konferencji prasowej w Lesznie, wytknął Adamowi Kośmidrowi, że na wyborczych banerach ma hasło "senator aktywny", podczas gdy jeszcze senatorem nie jest. Towarzyszący Ziemniakowi szef wielkopolskiej PO Rafał Grupiński wyraził zdziwienie, że kandydaturę Kośmidra do senatu poparli prezydenci Leszna.

[ZT]44195[/ZT]

[ZT]44192[/ZT]

- Minęły dwadzieścia cztery godziny, a ja wciąż nie mogę uwierzyć, że panowie Wojciech Ziemniak i Rafał Grupiński praktycznie całą konferencję prasową w Lesznie poświęcili mojej osobie. Czy pan Ziemniak nie ma nic do zaoferowania mieszkańcom regionu, że poświęca czas na dyskredytowanie mojej osoby? Ja mam realny program dla naszego regionu, chcę działać dla jego mieszkańców - mówił Adam Kośmider na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami w Lesznie. Zapewnił, że jeśli wygra wybory, to w każdym powiecie otworzy swoje biuro.

Kośmider przypomniał, że Rafał Grupiński co innego mówi na konferencjach prasowych, a co innego twardemu elektoratowi. Chodzi tu o stanowisko w sprawie legalizacji związków partnerskich. Z ujawnionych nagrań wynika, że Grupiński radził, aby na spotkaniach z wyborcami w małych miejscowościach unikać tego tematu, tak aby nie wystraszyć wyborców i wrócić do sprawy dopiero po wyborach. Z kolei Wojciechowi Ziemniakowi Adam Kośmider wyliczył, że ma poparcie burmistrz Śmigla i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Lesznie.

- Nie ingerowałem w to, ale pytam, dlaczego pan Ziemniak nie zwrócił się o poparcie do prezydentów Leszna. Ja się zwróciłem i je otrzymałem. Po wyborach będę się zwracał do różnych ministerstw, działając dla dobra całego regionu  - deklarował Adam Kośmider.  

- Chciałbym zaapelować o to, aby pójść na wybory. Moim zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość te wybory wygra. Gra toczy się o to, czy Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie większość samodzielną, czy nie. Dlatego ważne jest, aby wszystkie osoby, które są zadowolone z tych zmian - z programu 500+, trzynastej i czternastej emerytury, czy obniżenia wieku emerytalnego, się zmobilizowały i oddały głosy w wyborach - mówił poseł Jan Dziedziczak. 

*

Na konferencji prasowej Adam Kośmider poinformował, że Radni Powiatu Leszczyńskiego z Prawa i Sprawiedliwości złożą projekt uchwały Student Plus. Taki program działa już w mieście Lesznie. Dzięki niemu powiat ma finansować stypendia dla zdolnych studentów - swoich mieszkańców, którzy zadeklarują, że po zakończeniu nauki wrócą w rodzinne strony i tu podejmą pracę. Program ma ruszyć od października 2020 roku. 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

europeurop

8 3

wasz program dla ludzi to pokazał banaś i kuchciński nie mówiąc o szydło i kaczyńskim ze swoim wieżowcem krótko mówiąc ludziom dać ochłap a dla was paniska rarytasy 17:39, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POPO

9 3

Przykład programu PiS typu edukacja. Zniszczyć system edukacji od środka i w nagrodę dostać mandad euro posła 🤪 i nie dokończyć co się zaczęło. Tylko uciecz z tonacego okrętu jak szczur 🤪 te wasze programy to można wymieniać po trybunał konstytucyjny, służbę zdrowia itd. Czyli zniszczyć i niszczyć dalej 👿 18:03, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trawka na WiejskiejTrawka na Wiejskiej

4 2

Do Senatu nadaje się tylko p. Trawka. Jeżeli zależy nam na zmianach nie wahajmy się! 03:09, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

#SkasujPiS#SkasujPiS

2 1

Kto na dużego prosiaka zagłosuje, tego ja nie szanuję. 12:24, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LesLes

3 4

Złodzieje i oszuści z koalicji obywatelskiej . 13:35, 11.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

POPO

1 0

Taki komentarz to aż żal komentować 🤣 poziom typu PiS 🤣 13:59, 11.10.2019


AdaśAdaś

2 1

Nie dla ciebie miejsce w senacie, szkoda tylko miasta Leszna z taka osoba jaka jest Kośmider 11:50, 14.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone