Zamknij

O czym warto przeczytać w najnowszym wydaniu Gazety ABC?

17:40, 19.11.2019 | D.C.
REKLAMA
Skomentuj

Jak środa to nowe wydanie Gazety "ABC". Głównym jego tematem są tym razem niepokojące wieści dla rolników.

W powiecie wschowskim i nowosolskim znaleziono już 21 padłych dzików, u których pewne lub prawdopodobne jest występowanie wirusa ASF. To pierwsze przypadki afrykańskiego pomoru świń w zachodniej Polsce. Oznacza to, że surowymi restrykcjami zagrożone są wszystkie hodowle trzody chlewnej w regionie leszczyńskim. Rolnicy są poważnie przestraszeni.

Sporo miejsca poświęcamy drodze ekspresowej S5. Inwestycja zbliża się do końca, co pokazujemy na kolejnych stronach gazety. Trzy ostatnie odcinki drogi, w tym dwa kościańskie, mają być oddane do ruchu przed końcem tego roku.

O czym jeszcze przeczytacie w najnowszym wydaniu gazety?

- o rawiczance Karolinie Kucharczyk, która zdobyła złoty medal w paralekkoatletycznych mistrzostwach świata Dubaju, a na dokładkę poprawiła rekord świata w skoku w dal!

- o jubileuszu 75- lecia pracy trenerskiej dr. Mariana Misiaka. Ten ceniony szkoleniowiec wychował dwóch olimpijczyków, a jego podopieczni zdobyli aż 14 medali mistrzostw świata

- o projekcie budżetu Leszna na rok 2020. To piąty budżet przygotowany przez prezydenta Łukasza Borowiaka. I najtrudniejszy ze wszystkich dotychczasowych.

- o akcji charytatywnej na rzecz małej Marysi ze Starego Sielca. Chorej dziewczynce będzie można pomóc na zabawie andrzejkowej w restauracji Zamkowa w Żmigrodzie oraz na grudniowej imprezie mikołajkowej w Jutrosinie.

- o mieszkańcach kościańskiego osiedla Gurostwo, którzy twierdzą, że w związku z modernizacją linii kolejowej na trasie Wrocław – Poznań wkrótce zostaną odcięci od świata. Złożyli petycję w tej sprawie do burmistrza, pod którą podpisało się ponad 500 osób.

- o pladze szczurów w naszych miastach i wsiach

Ponadto stałe rubryki: felieton redaktora naczelnego, horoskop, krzyżówka, „Samo życie”, a także Akademickie ABC.

Zachęcamy do lektury!

 

 

 

REKLAMA
(D.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone