Zamknij

Jazda na crossie jest przydatna żużlowcom, ale bez wariacji!

10:34, 13.03.2019 | D.C Fot. E. Baldys
REKLAMA
Skomentuj

Przed rokiem Piotr Pawlicki wrócił z obozu w Hiszpanii z kontuzją. Teraz podobny los spotkał byłego zawodnika "Byków" Grzegorza Zengotę.

- Jazda na motocyklu crossowym jest w porządku i jak najbardziej wskazana, ale u nas zawodnicy mylą niestety pewne pojęcia - uważa Jan Krzystyniak, były zawodnik i trener Unii Leszno. - Część z nich chce naśladować najlepszych motocrossowców, i podobnie jak oni, w efektowny sposób pokonywać trasę, z wysokimi wyskokami. To nie tak. W przypadku żużlowców chodzi przede wszystkim o przygotowanie przedramion, aby one nabrały odpowiedniej wytrzymałości. Jazdy odbywać się powinny zatem na płaskim, choć nierównym terenie. Ja porównałbym go do zaoranego pola. I tylko taka jazda jest żużlowcom wskazana, nie żadne skoki, które często kończą się poważnymi urazami. Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka i do trzeciej groźnej kontuzji, po Pawlickim i Zengocie, już w przyszłości nie dojdzie.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu Gazety ABC.

(D.C Fot. E. Baldys)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone