Zamknij

Półmaraton w Lesznie. Będą utrudnienia w ruchu!

10:00, 14.03.2019 | JAC, fot. J. KUIK
REKLAMA
Skomentuj
W niedzielę, 17 marca od godz. 9:30 do godz. 14 nie będzie można wjechać do śródmieścia Leszna od strony trasy nr 5 i al. Jana Pawła II. Po raz czwarty na 30 ulicach Leszna rozegrany zostanie Awilux Półmaraton Leszno.
 
Na starcie stanie ponad pół tysiąca zawodników, dlatego impreza przeprowadzona zostanie przy zamkniętym ruchu samochodowym.
Start nastąpi punktualnie o godz 11 sprzed leszczyńskiego ratusza.
 
Zawodnicy dwukrotnie pokonają 10,5-kilometrową pętlę.
 
Z Rynku pobiegną ulicami: Bracką, Niepodległości i Mickiewicza do ronda, na którym zawrócą i zmierzać będą dalej: Mickiewicza, Dąbrowskiego, Prochownią, Grunwaldzką, Sikorskiego, Wojska Polskiego, Zwycięstwa, Bohaterów Westerplatte, Dąbrowskiego, Krótką, Królowej Jadwigi, Komeńskiego, Szkolną, pl. Metziga, Krasińskiego, Marcinkowskiego, Przemysłową, Śniadeckich, Fabryczną, Wilkońskiego, Podmiejską, Rataja, Narutowicza, Wiatraczną, Dolną, Strumykową, Zaciszem, Berwińskich, Krasińskiego, Marcinkowskiego, Kurpińskiego, Poniatowskiego i Narutowicza na rynek.
 
Zwycięzca powinien uporać się z dystansem 21 kilometrów przed upływem godziny i 15 minut, natomiast zawodnicy zamykający stawkę dotrą na metę po ok. 2 godzinach i 30 minutach. Ruch będzie przywracany sukcesywnie po przebiegnięciu po raz drugi ostatniego zawodnika.
 
Ze strefy rozgrywania biegu kierowcy będą mogli wyjechać śluzami umożliwiającymi przejazd między innymi przez Rondo Kombatantów, przez ul. Śniadeckich w ul. Towarową, przez al. Krasińskiego w ul. Skarbową, przez ul. Narutowicza w ul. Witosa oraz przez ul. Szkolną w ul. Chrobrego.  W tych miejscach funkcjonariusze będą przepuszczać samochody tylko w sytuacji, kiedy wśród biegnących zawodników wystąpi przerwa umożliwiająca bezpieczny przejazd.
 
Trasę biegu wraz z wyznaczonymi śluzami obrazuje mapka.
 
Organizatorzy i zawodnicy proszą kierowców o wyrozumiałość. Także piesi będą musieli chwilę poczekać, kiedy ulicą przez którą będą chcieli przejść pobiegnie zwarta grupa zawodników. 
 
Poniżej mapa Półmaratonu, a szczegóły trasy zobacz tutaj

 

(JAC, fot. J. KUIK )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KierowcaKierowca

2 1

Trzeba się dostosować i tyle! Biegacze też mają prawo do ulic w mieście! 20:16, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeszczyniakLeszczyniak

3 0

Zablokują mnie... nie pojadę na obiad do teściowej... 20:20, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone