Te dziewczyny są niesamowite. Niewielu na nie stawiało, a one wygrały decydujący mecz i grają dalej!

20:31, 20.03.2019 D.C Fot. E. Baldys Aktualizacja: 20:34, 20.03.2019

Trzeci, decydujący mecz ćwierćfinałowy play-off I ligi koszykarek z Chrobrym Głuchołazy zakończył się zwycięstwem Tęczy Leszno 64:59.

Po dwóch spotkaniach był remis - najpierw wygrały rywalki, a w Lesznie górą były nasze zawodniczki. O losach awansu do kolejnej rundy decydował zatem trzeci mecz, który odbył się na parkiecie zespołu wyżej notowanego po rundzie zasadniczej.

Podobnie jak w dwóch wcześniejszych pojedynkach emocji nie brakowało. Po pierwszej kwarcie było 13:13, a do przerwy lepsze były leszczynianki, które wygrywały 29:23. Trzecią ćwiartkę Chrobry rozstrzygnął na swoją korzyść 21:11 i przed ostatnią odsłoną to rywalki prowadziły 44:40.

Zacięta walka trwała do ostatnich sekund. Więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Jędrzeja Jankowiaka i to one awansowały dalej.

Punkty zdobyły: Tyszkiewicz 21, Pietraszek 16, Łakoma, Hołtyn i Pisera po 6, Arczewska 4, Franckowiak 3, Budeń 2.