11 goli polonistów w pierwszym sparingu przed inauguracją ligi

23:37, 20.07.2019 D.C Fot. E. Baldys Aktualizacja: 10:31, 21.07.2019

Przygotowujący się do rozgrywek IV ligi piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno mają za sobą pierwszy mecz kontrolny. Zdobyli w nim aż 11 goli.

W sobotę poloniści zmierzyli się u siebie z Orłem Szlichtyngowa. Po kilku dniach intensywnych treningów trener Jędrzej Kędziora miał okazję to obejrzenia w akcji kilku sprawdzanych w Lesznie piłkarzy. Test wypadł bardzo pozytywnie, gospodarze wygrali aż 11:0. Mecz był rozgrywany w systemie trzech tercji po 30 minut każda. Opiekun polonistów miał zatem okazji, aby przyjrzeć się całej klubowej kadrze zawodników.

Już w najbliższą środę, leszczyńskich piłkarzy czeka kolejny sprawdzian. Tym razem formę polonistów sprawdzi Dąb Przybyszów. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:30 na  stadionie lekkoatletycznym.

Nową twarzą w ekipie czwartoligowca z Leszna został 19-letni Mikołaj Sadowczyk. Środkowy obrońca rodem z Rawicza piłkarskie szlify zdobywał w UKS SMS Łódź. To kolejny już gracz, który w letniej przerwie trafił do Stainer Polonii z III-ligowego Piasta Żmigród. Wcześniej byli to bowiem Eryk Moryson i Wojciech Bzdęga.

Do III ligi, a konkretnie Polonii Środa Wielkopolska, przenosi się natomiast Kacper Robaczyński, utalentowany skrzydłowy rodem z Leszna