Zamknij

Udany start lekkoatletów Achillesa Leszno w szczecińskich mistrzostwach

13:07, 10.09.2019 o, fot. archiwum Aktualizacja: 13:22, 10.09.2019
Skomentuj

Świetny występ młodzików UKS Achilles Leszno podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szczecinie. Lekkoatletyczna młodzież zdobyła dwa medale i ustanowiła rekordy życiowe!

Po złoto sięgnęła w portowym mieście Zofia Teofilewska na dystansie 1000 m. Jej czas to 3:19,97. Podopieczna trenera Filipa Zdonka wywalczyła awans na mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Tarnowie.

Brązowy krążek wywalczył Jakub Pracharczyk w rzucie młotem. Uzyskał 26,62 m. W pchnięciu kulą było to 8,13 m i rekord życiowy. Dodajmy, że zawodnik trenuje w leszczyńskim klubie pod okiem Hanny Górskiej.

Na duże słowa uznania za waleczność i zaangażowanie zasłużyli ponadto: Aldona Kot w biegu na 600 m (1:51,22) - 10. miejsce i życiówka, Karolina Krawczak na 200 m przez płotki (37,51) - 18. miejsce, Michał Wajda 600 m (1:38,48) - 10. miejsce.

Achilles zdobył 7 punktów do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.