Oświadczyny na biegu kibiców Unii Leszno. Pobiegli 5,5 km, przed nimi wspólny bieg przez całe życie (zdjęcia)

17:31, 06.10.2019 md, Fot. D. Marciniak Aktualizacja: 21:35, 12.10.2019

Już po raz czwarty kibice żużlowi i miłośnicy biegania stanęli na starcie Biegu Kibiców Unii Leszno im. Alfreda Smoczyka.

Na 250 uczestników czekała 5,5 kilometrowa trasa, którą rozpoczęły 4 okrążenia wokół leszczyńskiego toru. Następnie biegacze skierowali się w stronę miasta.

Metę, która podobnie jak start usytuowana była na leszczyńskim stadionie jako pierwszy minął Szymon Krawczyk w czasie 17 minut i 59 sekund. Drugie miejsce zajął Tomasz Musiał, a trzecie Łukasz Gembalski.
Wśród kobiet najszybsza była triumfatorka z ubiegłego roku Wiktoria Rabiega. Druga linię mety minęła Monika Rabiega, a trzecia Sylwia Koncewicz.

W tym roku postanowiono uczcić też pamięć Stanisława i Jerzego Kowalskich, zasłużonych zawodników sprzed lat, których nazwisko znalazło się na okolicznościowych szalikach, które otrzymali wszyscy biegacze. Oprócz tego każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym medalem.

W trakcie imprezy miały też miejsce… oświadczyny. Przyszła para młoda ukończyła bieg trzymając w rękach race.