Pompax Tęcza podjmowała Ostrovię Ostrów. Kto wygrał?

16:49, 16.11.2019 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 06:55, 17.11.2019

W Trapezie spotkały się w sobotnie popołudnie dwie czołowe drużyny w grupie - Pompax Tęcza Leszno i Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Po pierwszej kwarcie lepsze były nasze zawodniczki, które wygrywały 19:13. W drugiej odsłonie zanotowały jednak przestój. Przez pięć minut nie zdołały zdobyć punktów, co skrzętnie wykorzystały ostrowianki. Nie dość, że odrobiły stratę, to jeszcze wyszły na prowadzenie. I to właśnie one wygrywały do przerwy 32:28.

Po zmianie stron, dzięki kilku udanym akcjom Arczewskiej, leszczynianki doprowadziły do remisu. Po 45 było jeszcze na początku ostatniej kwarty. Później jednak rywalki odskoczyły. Ich przewaga sięgała już prawie 10 "oczek". Ambitna pogoń "Tęczowych" zakończyła się niepowodzeniem i to zespół z Ostrowa zainkasował komplet punktów, wygrywając 60:57.

Punkty dla Tęczy zdobyły: Hołtyn 19, Walentowska 14, Arczewska 9, Plucińska 7, Targosz, Brambor, Skrzypczak i Kuczyk po 2.