Dwa gole w Trapezie dały zwycięstwo i bardzo cenny komplet punktów

19:02, 17.11.2019 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 22:34, 17.11.2019

Po raz czwarty w tym sezonie komplet punktów w Futsal Ekstraklasie zainkasowali gracze GI Malepszy Leszno. W niedzielę pokonali na własnym terenie Słoneczny Stok Białystok 2:0.

W Trapezie spotkały się dwa zespoły sąsiadujące ze sobą w ligowej tabeli.

- Białostocczanie to rywal silny pod względem fizycznym, z którym gra się bardzo ciężko. Czeka nas zatem kolejna bardzo trudna przeprawa - prognozował Paweł Mrozkowiak, prezes klubu z Leszna.

W pierwszej połowie gospodarze mieli dużą przewagę, ale licznie zebrana w Trapezie publiczność zobaczyła tylko jedną bramkę. W 15. minucie zdobył ją dla leszczynian Jan Martin.

Po zmianie stron na 2:0 podwyższył w 25. minucie Michał Bartnicki i takim wynikiem - choć okazje jeszcze były, m.in. przedłużony rzut karny dla gości obroniony przez Krzysztofa Bartkowiaka - zakończył się niedzielny pojedynek, który przyniósł podopiecznym Tomasza Trznadla bardzo cenny komplet punktów.

W najbliższy weekend beniaminek z Leszna wybiera się do Pniew, gdzie zagra w drużyną Red Dragons. U siebie zaprezentuje się ponownie 7 grudnia w starciu z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice, jednym z faworytów Futsal Ekstraklasy.