Kolejny wyjazdowy mecz koszykarzy Timeout Polonii 1912 Leszno. Tym razem w Słupsku z Czarnymi, liderem pierwszoligowych rozgrywek

22:56, 07.12.2019 D.C. Fot. M. Lubiński Aktualizacja: 23:05, 07.12.2019

Leszczyńscy koszykarze znów rozegrali mecz na wyjeździe. Tym razem gościli w Słupsku, gdzie zmierzyli się z Czarnymi.

Słupszczanie udowodnili, że będą się w tym sezonie liczyli w walce o awans do Polskiej Ligi Koszykówki. Dobrze weszli w sobotnie spotkanie, bo prowadzili 5:0. Później było już 12:4, ale poloniści odrobili część strat i w 7. minucie zmniejszyli różnicę do 4 "oczek". Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Czarnych 26:18.

Także druga ćwiartka należała do lidera I ligi. Gospodarze wygrali ją 22:15 i po 20 minutach gry prowadzili już 48:33.

Po zmianie stron pozwolili na nieco więcej naszym koszykarzom. Ci wygrali trzecią odsłonę 22:17 i przed ostatnią kwartą było 65:55 dla drużyna ze Słupska. Na finiszu gościom udało się jeszcze zmniejszyć straty. Ostatecznie jednak sobotni mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych 90:84.

Punkty dla Polonii zdobyli: Chanas 22, Sanny 16, Pabian 14, Milczyński 10, Sirijatowicz 9, Krawczyk 6, Trubacz 4, Pruefer 3, Samolak 0.