Znów grali na wyjeździe, ale tym razem wracają do Leszna z tarczą

20:15, 14.12.2019 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 20:20, 14.12.2019

W sobotni wieczór koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno rozegrali ostatnie w tym roku spotkanie w I lidze. Za tydzień będą bowiem pauzowali.

Poloniści udanie kończą ten rok. W kolejnym wyjazdowym pojedynku zmierzyli się w Pruszkowie ze Zniczem. Od początku dyktowali warunki gry na parkiecie, choć musieli sobie radzić tylko w siedmioosobowym składzie. Po pierwszej kwarcie wygrywali 20:17. Drugą ćwiartkę rozpoczęli od prowadzenia 8:0, ale później gospodarze odrobili straty. Do przerwy było 40:36 dla drużyny z Leszna.

Po zmianie stron nadal nieznaczna przewaga była po stronie podopiecznych Radosława Hyżego. Po trzeciej kwarcie na tablicy było 57:52. W ostatniej odsłonie nasi koszykarze kontrolowali sytuację i dowieźli prowadzenie do końcowej syreny. Wygrali 86:80. To ich drugie wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Punkty w Pruszkowie zdobyli: Chanas i Krawczyk po 18, Pabian 14, Trubacz 13, Sirijatowicz 9, Sanny 8, Milczyński 6.