Zamknij
REKLAMA

Czy uda się nadrobić stracony czas i podsumować rok akademicki 2019/2020 po kilku tygodniach zawieszenia?

08:12, 03.06.2020 | jrs, Fot. AZS PWSZ w Lesznie
Skomentuj
REKLAMA

Z powodu koronawirusa została zawieszona rywalizacja sportowa między uczelniami wyższymi organizowana przez Akademicki Związek Sportowy. Czy jest szansa, że Akademickie Mistrzostwa Polski zostaną dokończone i można będzie podsumować rok akademicki 2019/2020?

Wśród uczelni, które uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Polski, a do tego od 20 lat stają na podium, jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie. Kiedy z powodu epidemii zawieszono naukę na tej i innych uczelniach, jednocześnie zawieszono mistrzowskie rozgrywki.

Niedawno Zarząd Główny AZS podjął decyzję, że powrót do rywalizacji jest planowany na przełomie sierpnia i września, a zakończenie sezonu odbędzie się w listopadzie. Poza narciarstwem zostaną rozegrane konkurencje we wszystkich dyscyplinach, dodajmy jest ich 40.

- To będzie trudny okres na organizowanie rywalizacji, bo we wrześniu studenci między innymi PWSZ w Lesznie odbywają praktyki - mówi Grzegorz Kapitan z AZS PWSZ w Lesznie. - Poza tym będzie mało czasu na zorganizowanie rozgrywek. W dwa miesiące trzeba będzie nadrobić pół roku. Liczę, że sprostamy wyzwaniu i jako uczelnia obronimy tytuł lidera Akademickich Mistrzostw Polski.

(jrs, Fot. AZS PWSZ w Lesznie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA