Trudna przeprawa koszykarzy w Międzychodzie. Sokół zawiesił wysoko poprzeczkę

18:52, 25.10.2020 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 10:10, 26.10.2020

Koszykarzom Rycerzy Rydzyna udało się podtrzymać zwycięską passę w II lidze. Wygrali po raz piąty z rzędu i pozostają niepokonaną drużyną.

W niedzielę lider grupy D gościł w Międzychodzie, gdzie zmierzył się z tamtejszym Sokołem, który w tym sezonie też nie doznał porażki. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 24:19, a w drugiej zaprezentowali się jeszcze lepiej. Rozstrzygnęli ją na swoją korzyść aż 25:13 i po 20 minutach gry prowadzili wyraźnie, 49:32.

Nie podłamało to zespołu Jędrzeja Jankowiaka. Jego podopieczni świetnie rozpoczęli drugą połowę i szybko zniwelowali straty. W 27. minucie było tylko 55:51 dla Sokoła. Trzecia kwarta 24:13 dla Rycerzy i przed ostatnią odsłoną było 62:56 dla ekipy z Międzychodu. Po trzech minutach IV kwarty różnica stopniała do zaledwie 1 "oczka", a chwilę później nasi koszykarze wyszli na prowadzenie. Do końca trwała zacięta walka, z której ostatecznie zwycięsko wyszedł lider tabeli. Zespół z Rydzyny wygrał 80:73.

Punkty zdobyli: M. Bręk 23, D. Bręk 16, Milczyński i Rostalski po 10, Krówczyński i Chanas po 8, Nawrocki 3, Samolak 2, Kin 0.