Zamknij

Pewne zwycięstwo leszczynian w Trapezie na oczach całej futsalowej Polski (zdjęcie)

13:34, 31.10.2020 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 19:05, 31.10.2020
Skomentuj

Bardzo dobre spotkanie rozegrali w sobotę w Statscore Ekstraklasie zawodnicy GI Malepszy Leszno. Pokonali w Trapezie Gattę Zduńska Wola 7:2. Uczynili to na oczach całej futsalowej Polski, gdyż pojedynek był transmitowany na żywo w nSport+.

Leszczynianie świetnie rozpoczęli mecz, bo już w 2. minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył Kacper Konopacki. Po chwili zrobiło się 2:0, a na listę strzelców wpisał się Piotr Pietruszko. Później gra się wyrównała. Goście nie rezygnowali jednak z walki o zwycięstwo i w 14. minucie uzyskali kontaktową bramkę. Zdobył ją Mateusz Olczak. Do przerwy wyniki już się nie zmienił - 2:1 prowadzili podopieczni Tomasza Trznadla, który po dłuższej przerwie ponownie zasiadł na w ławce leszczyńskiego klubu.

Początek drugiej odsłony miał bardzo podobny przebieg do pierwszej. Gospodarze znakomicie rozpoczęli i w 31. minucie podwyższyli na 3:1. Tym razem z trafienia cieszył się Jakub Molicki. Po kolejnych pięciu minutach ręce w górę uniósł Kacper Konopacki, który - po bardzo ładnej akcji z Piotrem Pietruszko - uzyskał swoją drugą bramkę w sobotnim spotkaniu. Za moment było już 5:1 za sprawą Ukraińca Vitalija Lisnychenko, który wykorzystał fakt wycofania przez gości bramkarza. Na 6:1 podwyższył chwilę później Piotr Pietruszko. Rywale odpowiedzieli golem Daniela Krawczyka w 29. minucie. Ostatnie słowo należało jednak do leszczynian, a konkretnie Huberta Olszaka, który w 39. minucie ustalił wynik spotkania na 7:2.

- Zagraliście dzisiaj super mecz, mimo naszych zdrowotnych kłopotów. Jestem z was dumny - powiedział na ostatnim "czasie" podczas meczu trener Tomasz Trznadel.

- Szacunek dla chłopaków za walkę i determinację - dodał Jakub Molicki, kapitan gospodarzy.