Trener był wściekły i rwał włosy z głowy. Nie tak miał wyglądać mecz leszczynianek z Wisłą Kraków

19:00, 31.10.2020 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 19:06, 31.10.2020

Kibice żeńskiego basketu w Lesznie, choć nie mogli być na trybunach, w końcu doczekali się meczu Pompax Tęczy w Trapezie. W sobotę drużyna grała u siebie z Wisłą Can-Pack Kraków. Przegrała 59:60.

Leszczynianki były faworytkami starcia z drużyną spod Wawelu, która wcześniej wysoko przegrała cztery spotkania. Już początek meczu był jednak niepokojący w wykonaniu naszych koszykarek. Słabo weszły w mecz, przegrywając 0:9. Dopiero wtedy pierwsze punkty zdobyła Iga Walentowska. Rywalki utrzymywały przewagę i po pierwszej kwarcie wygrywały 26:16. W drugiej odsłonie nasze koszykarki goniły i w 26. minucie doprowadziły do remisu (33:33) za sprawą wspomnianej już Walentowskiej. Po chwili Wiktoria Skrzypczak wyprowadziła nasz zespół na pierwsze prowadzenie. Do przerwy było 36:35 dla Tęczy.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy wyrównane spotkanie, choć bez fajerwerków z obu stron. Zarówno Tęcza jak i Wisła, popełniały liczne błędy, straty i były nieskuteczne. Przed ostatnią ćwiartką na tablicy było po 52. Bardzo nerwowa była końcówka spotkania. Jeszcze na 5 sekund przed ostatnią syreną prowadziły leszczynianki 59:58. Po przerwie na czas rywalki zdobyły jednak punkty i mimo rzutu rozpaczy Walentowskiej komplet punktów pojechał do Krakowa.

- Bardzo bolesna porażka, bo byliśmy faworytem, a Wisła wcześniej przegrała cztery razy i to bardzo wysoko - powiedział trener Krzysztof Zajc. - Zagraliśmy słabe zawody. Z czego to wynikało? Myślę, że z tego, czego się obawiałem. Kompletnie wypadliśmy z rytmu meczowego. Przez trzy tygodnie trenowaliśmy, ale nie graliśmy, bo spotkania były przedkładane. To jednak małe usprawiedliwienie. Wystarczyło zagrać tylko 50 procent swoich możliwości, a byśmy wygrali. Jest nam przykro i wstyd. Możemy tylko przeprosić kibiców.

Punkty dla Tęczy zdobyły: Walentowska 22, Hołtyn 12, Skrzypczak 11, Arczewska 6, Raczyńska 4, Kuczyk 3, Targosz 1, Matuszewska, Franckowiak i Pietrzak 0.