Koszykarki Pompax Tęczy Leszno rywalizowały w derbach Wielkopolski. Nie były ich faworytkami

17:47, 28.11.2020 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 17:52, 28.11.2020

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu w Poznaniu. W pierwszoligowych derbach Wielkopolski koszykarek MUKS pokonał Pompax Tęczę Leszno 92:59.

Dla leszczynianek była to pierwsza porażka po serii czterech zwycięstw z rzędu. Nasze zawodniczki źle weszły w to spotkanie. MUKS bardzo szybko objął prowadzenie 8:0. Dopiero przy takim stanie pierwsze punkty w ekipie gości zdobyła Justyna Hołtyn. Poznanianki kontrolowały grę i po 10 minutach prowadziły 26:18. Na początku drugiej ćwiartki trafiła Wiktoria Skrzypczak i różnica stopniała tylko do 6 "oczek". Później jednak nastąpił przestój w grze leszczynianek. Przez 5 minut nie potrafiły zdobyć punktów, w przeciwieństwie do rywalek, które uciekały. Odskoczyły na ponad 20 punktów, a do przerwy było już 50:29.

Niewiele zmieniło się w drugiej połowie. Nadal warunki gry dyktowały zawodniczki z Poznania, choć był moment - w 26. minucie - że naszym paniom udało się zbliżyć na 13 "oczek". Później jednak znów znacznie lepiej prezentowały się koszykarki z grodu Przemysława. Ostatecznie wygrały bardzo wyraźnie 92:59.

Punkty dla Tęczy uzyskały: Walentowska 22, Arczewska 14, Hołtyn 11, Pietrzak i Skrzypczak po 6.