Pucharowe fechtowanie w stolicy Wielkopolski. Udany start zawodników z naszego regionu

09:48, 25.01.2021 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 10:07, 25.01.2021

Poznań gościł w miniony weekend uczestników III Pucharu Polski we florecie kobiet i mężczyzn.

W turnieju pań najwyżej z naszych zawodniczek uplasowała się Renata Tomczak z IKS-u Leszno. Zajęła dwunaste miejsce. Wygrała Julia Walczyk z KU AZS-UAM Poznań przed swoją klubową koleżanką - Hanną Łyczbińską oraz Martyną Synoradzką (AZS-AWF Poznań) i Natalią Gołębiowską (UKS De La Salle Gdańsk).

Zmagania mężczyzn wygrał doświadczony Leszek Rajski z klubu Wrocławianie, który w finale pokonał Michała Siessa z AZS AWFiS Gdańsk. Na najniższym stopniu podium stanął wychowanek IKS-u Leszno w barwach AZS-AWF Poznań - Adrian Wojtkowiak. Także trzecią lokatę zajął Maciej Bem z AZS-AWF Poznań.

Z dobrej strony pokazał się w grodzie Przemysława Szymon Pacholczyk z IKS-u, który ukończył rywalizację na 1/8 finału, na czternastej pozycji. W 1/16 finału znaleźli się ponadto Jan Nowak z Polonii 1912 Leszno (18. miejsce) i Mikołaj Ossentowski z IKS-u (30. miejsce).