Po środowej kolejce już wszystko jasne w grupie B I ligi koszykarek

19:53, 17.02.2021 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 20:01, 17.02.2021

Koszykarki I ligi zakończyły w środę rundę zasadniczą. W następny weekend rozpoczną walkę w fazie play-off.

Środowe spotkania miały istotny wpływ na układ par w walce o awans do ekstraklasy. Leszczynianki grały w Krakowie, gdzie nie były faworytkami starcia z Koroną, tym bardziej, że ponownie nie mogła wystąpić Alicja Grabska. Lider tabeli pewnie pokonał nasz zespół 76:48. Wszystko rozstrzygnęło się już do przerwy, gdyż ekipa spod Wawelu wygrała pierwszą kwartę aż 29:8, a drugą 18:9. Tym samym po 20 minutach gry było już 47:17. Wprawdzie trzecią odsłonę "Tęczowe" rozstrzygnęły na swoja korzyść 19:16, ale nie miało to już większego wpływu na końcowe zwycięstwo krakowianek.

Najwięcej punktów dla Pompax Tęczy zdobyły: Walentowska 21, Hołtyn 12 i Pietrzak 5.

Na szczęście dla leszczynianek zgodnie z planem przegrały też ich najgroźniejsze rywalki w walce o czwartą lokatę - Widzew Łódź i Maximus Kąty Wrocławskie. Tym samym podopieczne Krzysztofa Zajca przystąpią do fazy play-off z czwartej pozycji, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Maximusem. Gra się do dwóch zwycięstw - pierwszy mecz na Dolnym Śląsku, drugi w Lesznie, a ewentualnie trzeci także w Trapezie.