Rycerze Rydzyna lepsi od Szkoły Gortata. Czy ich rywalizacja skończy sie na dwóch spotkaniach?

11:11, 11.04.2021 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 14:36, 12.04.2021

Kolejnym rywalem koszykarzy z Rydzyny w fazie play-off drugoligowych rozgrywek byli gracze ŁKS Szkoła Gortata Łódź. Gra się do dwóch zwycięstw, a po pierwszym spotkaniu prowadzą Rycerze 1:0.

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę w Rydzynie. Trener Jędrzej Jankowiak od pierwszym minut postawił na rutyniarzy, czyli pierwszą piątkę dowodzoną przez Kamila Chanasa. Ten szybko trafił "trójkę" i tym samym przekroczył granicę 400 punktów zdobytych w tym sezonie. Po pierwszej kwarcie, w której oba zespoły imponowały skutecznością, gospodarze prowadzili 29:26. Druga ćwiartka to mocne otwarcie (13:2) Rycerzy, dzięki czemu odskoczyli w 14. minucie na 42:28. Rywale jednak zmniejszyli straty i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 52:44.

Po zmianie stron nasi koszykarze zwiększyli przewagę do ponad 20 punktów, ale w końcówce spotkania znów sporo z nich roztrwonili, by wygrać ostatecznie różnicą 10 "oczek" , 98:88.

Punkty zdobyli: Chanas 22, Milczyński 19, D. Bręk i M. Bręk po 15, Rostalski 14, Nawrocki 6, Samolak 5, Świerczyk 2.

W następną sobotę obie drużyny zagrają w Łodzi, a ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się w następnym tygodniu ponownie w Rydzynie.

- Mimo błędów i nonszalancji w końcówce pierwszego spotkania, chcemy zakończyć rywalizację na drugim meczu - powiedział nam Jędrzej Jankowiak.