Zamknij

Siedem razy zabrzmiała Marsylianka. Francuscy piloci zdobyli wszystkie złote medale (zdjęcia i film)

21:43, 12.08.2022 JAC, Fot. J. Kuik Aktualizacja: 20:59, 16.08.2022
Skomentuj

Francuscy piloci zdominowali rozgrywane w Lesznie 31. Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Samolotowej. Zwyciężyli we wszystkich siedmiu klasyfikacjach.

W klasyfikacji generalnej Francuzi zajęli wszystkie miejsca na podium. Mistrzem świata został Florent Oddon, pokonując Alexandra Orlowskiego i Louisa Vanela.

Czwarty był Hiszpan Olivier Masuel, a piąty Amerykanin Rob Holland. Polacy, Piotr Szczepański uplasował się na 26. pozycji, a Bartłomiej Pyzik na 33. w 42-osobowej stawce uczestników mistrzostw.

W klasyfikacji generalnej triumfował oczywiście zespół francuski, druga była Hiszpania, a trzecie - Stany Zjednoczone.

Głównym organizatorem 31. Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Samolotowej Leszno 2022 było Lotnisko Leszno.