Co za mecz, co za wynik! Brawo Polonia!

14:01, 27.11.2022 ceg, Fot. Wiktoria Skrzypczak Aktualizacja: 09:58, 28.11.2022

W niedzielę wielka radość zapanowała w Lesznie. Grający do tej pory mało skutecznie piłkarze Polonii 1912 wygrali drugi mecz z rzędu. I to z kim - wiceliderującą w tabeli Centrą Ostrów Wielkopolski. Gospodarze rozegrali świetnie spotkania aplikując rywalom aż 4 bramki, a nie tracąc żadnej.

Już od 9. minuty mogli prowadzić, ale gola zdobyli ze spalonego. Co się odwlecze... W 29. minucie zrobiło się 1:0 po główce Michała Płocharczyka. W 34. minucie podwyższył Michał Skrzypczak. Do przerwy 2:0 dla gospodarzy.

W 55. minucie Konrad Turbański dał leszczynianom trzecią bramkę, a czwartą uzyskał w 68. Michał Płocharczyk, który znakomicie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Centry.

Pewna wygrana nad czołową drużynę w grupie daje duże nadzieje na znacznie pomyślniejszą rundę rewanżową w wykonaniu polonistów.