Zamknij

To był niecodzienny pojedynek. Kto wygrał?

08:08, 29.04.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Krystyna Grys i Kazimiera Kempa zmierzyły się w pojedynku...na słowa.

Na pomysł takiego spotkania wpadł Walenty Janowski, prezes Stowarzyszenia Zaborowianie, a inicjatywę chętnie podjęła Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie. Spotkanie poetek Krystyny Grys i Kazimiery Kempy odbyło się w filii numer 4 na Zaborowie.

Krystyna Grys to znana poetka i laureatka licznych ogólnopolskich konkursów. Na swoim koncie ma wydanie 25 tomów, które zawierają wiersze, fraszki i limeryki. K. Grys pisze także dla dzieci.

Z kolei Kazimiera Kempa pisze wiersze okolicznościowe. Pierwsze zaczęły powstawać gdy pracowała w Domu Dziennego Pobytu na Zatorzu, a odbiorcami jej twórczości byli seniorzy - podopieczni placówki. K. Kempa należy do Stowarzyszenia Zaborowanie. Jest autorką hymnu organizacji.

Panie zmierzyły się w pojedynku na wiersze, z których wiele zawierało wątki osobiste. Były więc chwile wzruszenia. Panie czytały także wiersze, które rozbawiły słuchaczy.

Pojedynek na słowa można powiedzieć, że zakończył się remisem. Obie panie wypadły znakomicie, otrzymując zasłużone brawa.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone