Zamknij

To była niezwykła noc. Noc Muzeów (zdjęcia)

02:08, 19.05.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
REKLAMA
Skomentuj

Jak zwykle goście nie zawiedli. Byli wszędzie: w salach ekspozycyjnych głównego budynku Muzeum Okręgowego, na dziedzińcu, w dawnej synagodze, w Galerii MBWA, w ratuszu.... i w kilku innych miejscach. Czekało na nich mnóstwo atrakcji: konkursów, łamigłówek, pokazów, spacerów.

I tak np. w Galerii w Ratuszu odbywały się warsztaty tworzenia witrażu, innych artystów można było podejrzeć przy pracy przed ratuszem. W głównym budynku muzealnym goście m. in. szukali intruzów - czyli elementów nie pasujących do prezentowanych kolekcji. Kto odszukał wszystkie, dostawał nagrodę.

- To dopinguje do zwiedzenia wszystkich sal. Człowiek zaczyna się zastanawiać, wnikliwie analizować, czytać opisy. Pomysł jest rewelacyjny - mówił Aleksander Świgoń z Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie.

Były też warsztaty i konkursy dla dzieci oraz warsztaty z haftu chazackiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl plenerowy Teatru Rozrywki Trójkąt. W sumie oba budynki muzealne w Lesznie odwiedziło około tysiąca gości.

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone