Zamknij

To był koncert! Z zielonymi oczami i miłością w Zakopanem (zdjęcia)

21:52, 19.05.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

Orkiestra Dęta Miasta Leszna obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji w niedzielę dała koncert na Rynku. Brawurowy!

Koncert uświetnił trzeci, ostatni dzień Dni Leszna 2019. Orkiestra wykonała kilkanaście utworów, w ostatnie przeboje disco polo, jak "Miłość, miłość w Zakopanem" oraz "Przez te oczy zielone". W rolę wokalistów wcieli się muzycy zespołu: Zbigniew Urbaniak, bracia Jędrzej i Arkadiusz Kaczmarkowie oraz Angelina Szeląg. Publiczność szalała razem z muzykami! Warto dodać, że na scenie oprócz obecnego składu orkiestry wystąpili też jej byli członkowie.

Jeszcze przed koncertem był czas na podziękowania za dotychczasową pracę i gratulacje z okazji jubileuszu. Składali je wiceprezydent Piotr Jóźwiak, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Malepszy oraz Maciej Mizgalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Pięciu członków orkiestry dostało specjalne wyróżnienia. To muzycy, którzy są w zespole od początku jego istnienia: kapelmistrz Zbigniew Śliwa oraz Czesław Marszałek, Stanisław Dziduch, Jerzy Przygucki i nieobecny na koncercie Ryszard Jaśkowiak.  

Z kolei po koncercie odbyło się spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury. Obecni i byli muzycy otrzymali podziękowania. Specjalne gratulacje były dla prezydentów miasta. Za kadencji Edwarda Szczuckiego orkiestra powstała, za czterech kadencji Tomasza Malepszego świętowała swoje sukcesy, kupowała instrumenty, koncertowała także na licznych wyjazdach zagranicznych, za obecnego Łukasza Borowiaka też może liczyć na wsparcie samorządu. 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ObserwatorObserwator

0 0

Gratulacje, że udało się zorganizować jubileusz.Może wzniecić iskierkę powrotu do dobrych tradycji muzykowania. Co będzie teraz bez pożyczonych instrumentalistów gdy odejdą starsi muzycy. Trzeba się brać do rzetelnej pracy pozorowanym działaniem orkiestry z prawdziwego zdarzenia się nie zbuduje. 11:48, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Wspomniano o Bonifacym? 18:33, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone