Zamknij

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata (zdjęcia)

13:42, 06.06.2019 | J.W. Fot. J. Witczak
REKLAMA
Skomentuj

Na alejce Słowackiego Lesznie można oglądać wystawę pt. "Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata", zorganizowaną przez Fundację Dorastaj z Nami. Ta fundacja od ponad 9 lat udziela pomocy dzieciom i rodzinom ciężko poszkodowanych, poległych i zmarłych żołnierzy, policjantów, strażaków i ratowników górskich.

Wystawa jest poświęcona pamięci 10 mundurowych z różnych stron Polski poległych i zmarłych, a także ciężko rannych, czy poszkodowanych w inny sposób podczas pełnienia służby w Polsce albo na zagranicznych misjach. Na wielkowymiarowych planszach umieszczonych na dawnym budynku Leszczyńskiej Fabryki Pomp pokazano sylwetki żołnierzy (zginęli m.in. w Iraku i Afganistanie), policjantów (zginęli podczas interwencji), strażaków (jeden poniósł śmierć w pożarze, drugi został ciężko ranny w wypadku) i ratownika górskiego (zginął w lawinie).

Do Leszna wystawa przyjechała z warszawskich Łazienek. Będzie czynna przez 2 tygodnie. Wernisaż zgromadził sporo gości, w tym przewodniczącego Rady Miejskiej, przedstawicieli leszczyńskich służb mundurowych m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, jednostki wojskowej. Była też liczna grupa uczniów m.in. z ZS nr 4  Lesznie i ZSP w Nietążkowie (klasa mundurowa).

Podczas wernisażu o wystawie mówiła Barbara Mroczkowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa. W jej imieniu uhonorowała za współpracę ZS nr 4, przekazując na ręce dyrektorki placówki Marii Koroniak pamiątkową odznakę Stowarzyszenia - replikę przedwojennej, pochodzącej z 1925 roku odznaki. Sylwetki osób pokazanych na wystawie przybliżyły dwie uczennice ZS nr 4.

(J.W. Fot. J. Witczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

oo

2 0

Dobry pomysł. Ta Aleja powinna być także swoistą galerią. Tam otwarte wystawy, jak kiedyś ojcowie niepodległości, niepełnosprawni, itd. Nie na Rynku. Należy ożywiać wszystkie punkty miasta. Tam też przenieście napis Leszno. Napis wolność na miejsce odpowiednie czyli na ulicę Wolności. 14:07, 06.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oo

1 0

Nie zgadzam się na niszczenie trawy! 21:40, 06.06.2019


© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone