Zamknij

Mnogość interpretacji - to warto zobaczyć

11:02, 08.07.2019 | Mateusz Klukojć, Fot. M. Klukojć
REKLAMA
Skomentuj

W wakacje warto swoje kroki skierować do Galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie, bo duet Joanny Zemanek oraz Grzegorza Sztwiertni przedstawia interesującą wystawę tkaniny artystycznej.

- Grzegorz Sztwiertnia i Joanna Zemanek to artyści związani z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Są zarówno absolwentami tej uczelni, jak i pracownikami naukowymi - mówi Marcin Kochowicz, dyrektor MBWA.

Sztuka tkaniny artystycznej Joanny Zemanek jest niekonwencjonalnym połączeniem wielu elementów. Składa się na to fotografia, wyszyte na niej elementy, a wszystko zwieńczone jest wypalonym śladem żelazka.

- Wprowadza to pewnego rodzaju nieład, ale z drugiej strony zwraca uwagę na te elementy, na których zależało artystce - dopowiada dyrektor MBWA.

Natomiast Grzegorz Sztwiertnia w swojej sztuce wykorzystuje elementy dratwy połączone z farbą. Jego prace są odwzorowaniem tematów medycznych w formie malarskiej.

- Na prace patrząc z oddali można pomyśleć, że jest to jakaś abstrakcyjna forma, która nie ma żadnego kształtu. Gdy się zbliżymy zobaczymy jak bardzo precyzyjne kontury tworzy dratwa - dyrektor dzieli się swoimi spostrzeżeniami. 

Jest to wystawa niejednoznaczna, podlegająca wielu interpretacjom, stąd jej tytuł „Lekcje s(ż)ycia”.

Wystawę możemy oglądać do 4 sierpnia. Wstęp wolny.

(Mateusz Klukojć, Fot. M. Klukojć)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone