Zamknij

Teatr Miejski w Lesznie ma nowego dyrektora! Czy będą inne zmiany personalne?

14:29, 09.09.2019 | Tekst i fot. J.W.
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj, w poniedziałek, w Teatrze Miejskim w Lesznie, oficjalnie przedstawiono nowego dyrektora tej placówki. Na to stanowisko zarządzeniem prezydenta Leszna, powołano Zbigniewa Rybkę. Zastąpił on Błażeja Baraniaka, który zrezygnował ze stanowiska.

Zbigniew Rybka do tej pory, przez 11 lat, był dyrektorem Teatru Powszechnego w Radomiu. Stanowisko dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie zostało mu powierzone bez przeprowadzania konkursu, w wyniku powołania przez prezydenta Leszna.

Błażej Baraniak, który dyrektorem Teatru Miejskiego był od 2016 roku (wcześniej dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki, które przekształciło się w teatr) zrezygnował ze stanowiska 21 czerwca tego roku ze względu na stan zdrowia. W miniony piątek został formalnie odwołany przez prezydenta Leszna.

Na konferencji prasowej z udziałem Rybki i wiceprezydenta Piotra Jóźwiaka ten drugi zaznaczył, że konkurs na dyrektora teatru odbędzie się po sezonie artystycznym. Rybkę powołano na to stanowisko tymczasowo.

Rybka zapowiedział współpracę z Baraniakiem. Uspokoił, że nie przewiduje zmian personalnych w teatrze, ale chce usprawnić „strukturę organizacyjną” placówki, aby lepiej funkcjonowała.

Nowy dyrektor zapowiedział też trzy premierowe spektakle do końca tego roku. Konkretne terminy mają być znane za kilka dni.

Na konferencji Rybka był także pytany o pochodzące z czerwca tego roku doniesienia, czy nawet publiczne oskarżenia go o mobbing, czy molestowanie seksualne w poprzednim miejscu pracy. Takie informacje pojawiły się wtedy, gdy trwał jeszcze konkurs na dyrektora teatru  w Radomiu i gdy ponownie ubiegał się o to stanowisko.

- Te zarzuty to insynuacje i pomówienia - mówił na konferencji Rybka. - Stałem się ofiarą nieczystej gry. Te informacje zostały sformułowane na użytek osoby, która była moim kontrkandydatem w konkursie w Rzeszowie. Startowałem w nim, więc trzeba mnie było czymś „zabić”.

 

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (4)

MarianMarian

1 0

czars pokaze 18:18, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AAAAAA

5 1

Tak "super" wprowadzony teatr w radomiu został bez pieniędzy do końca roku. Powodzenia Leszno !!! 14:07, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marianmarian

0 1

Maze doczekamy sie Slowackiego 20:15, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Najwyzszy czas abysmy poznali sztuki Grochowiaka,Rozewicza,Mrozka .Jug czas. 18:43, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone