Zamknij

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie tworzy ekosztukę (zdjęcia)

11:03, 19.09.2019 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Pierwiastek RADości to młode stowarzyszenie działające w Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie. Ma sporo pomysłów na ciekawe inicjatywy.

Jedną z nich jest ekologiczny projekt "Nie zadymiaj. Dbamy o czyste powietrze nad Lesznem".

Dzisiaj, w czwartek, w ramach projektu uczniowie z klas V-VIII uczestniczyli w warsztatach w Galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych. Młodzi ludzie wykorzystując m.in. plastikowe butelki i słomki, kartony, gazety, zabawki i sznurki tworzyli sztukę.

Projekt "Nie zadymiaj" otrzymał dofinansowanie w kwocie 2600 złotych, w ramach konkursu Aktywni dla Leszna, który organizowało Centrum PISOP.

Realizując go nauczyciele i uczniowie mieli stoisko stowarzyszenia na Festynie Organizacji Pozarządowych, leszczyńskich instytucji i firm zaangażowanych społecznie. W planach jest zorganizowanie otwartego konkursu plastycznego, w którym materiałem do tworzenia prac będą odpady. W szkole odbędą się warsztaty adresowane do uczniów, ich rodziców i mieszkańców Śródmieścia. Tematyka związana będzie z ochroną środowiska.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone