Zamknij

piątek, 22.11, godz. godz. 11.00-18.00 - ostatni dzień wystawy

Galeria MBWA Leszno, ul.Leszczyńskich 5

Bilety: wstęp wolny

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wystawę:

Małgorzata Gołębiewicz
MIEJSCA ZAREZERWOWANE

Galeria MBWA, Leszno, ul. Leszczyńskich 5
wystawa czynna do 23 listopada 2019
wstęp wolny

„Pragnę, aby sztuka mówiła o międzywartościach. Nie wskazywała pojęcia pasującego do wzoru na dywanie, lecz czytelnym czyniła abstrakt. Nie chcę rzeczywistości upiększać. Łaknę przez obrazy i słowa potwierdzać mój stan istnienia, którego jestem najbardziej pewna...” W MBWA w Lesznie zostaną zaprezentowane przeze mnie fragmenty z dwóch ostatnich cyklów pod jednym tytułem "Miejsca zarezerwowane". Będzie to wędrówka po śladach wartości, które ubrałam w poetyckie metafory malarstwa, instalacji, jak i słów w zapisanym dźwięku. Pragnę przybliżyć człowiekowi świat wspomnień, który jest dla mnie fundamentem inspiracji.

/Małgorzata Gołębiewicz/

 

Małgorzata Gołębiewicz (ur. w 1972 r.) studiowała w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Dyplom uzyskała w pracowni rysunku prof. Jana Berdyszaka. Ukończyła także studia podyplomowe: zajęcia artystyczne, plastyka, muzyka na ASP we Wrocławiu, historia na UAM w Poznaniu. Publikowała na Scenie Kultury Niemasowej w „Nowych Myślach”; w kolejnych wydaniach Antologii poetów współczesnych oraz w Lubuskim Piśmie Literacko-Kulturalnym ,,Pro Libris”. W roku 2017 wydała tomik poetycki „Pamięć obecności”, a w 2018 roku pojawił się drugi pod tytułem „Wobec”. Obecnie pracuje nad projektem „Ogród zarezerwowany”.

Zajmuje się sztuką, dotykając różnych jej obszarów: instalacją, obiektem, malarstwem i rysunkiem. Jej słowo, jak i pozostałe obszary działań artystycznych, można umiejscowić na granicy dwóch rzeczywistości: pierwszej inspirowanej obserwacją świata i ludzi i drugiej: duchowej, intuicyjnej opierającej się na odczuciu tego, co określamy mianem „niepoznanego”, „a priori”. Z jednej strony odczuwamy zachwyt nad pięknem i ogromem natury, nad złożonością ludzkiej psychiki, charakteru – z drugiej widzimy tęsknotę, ból i dramat kruchego człowieka. Twórczość Małgorzaty Gołębiewicz mówi o międzywartościach, o tym co "pomiędzy". To "otwieranie ust" przed wypowiedzeniem słowa, a zapisane słowo to metafora budowana obrazem.


czwartek21 listopada

piątek22 listopada

sobota23 listopada

niedziela24 listopada

środa27 listopada

piątek29 listopada

sobota30 listopada

niedziela1 grudnia

poniedziałek2 grudnia

czwartek5 grudnia

piątek6 grudnia

sobota7 grudnia

niedziela8 grudnia

sobota14 grudnia

poniedziałek23 grudnia

piątek27 grudnia

sobota28 grudnia
sob 28 gru
17:00 - 20:00

piątek3 stycznia

sobota4 stycznia
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone