Blisko godzinę trwała pikieta "Stop Imigracji", jaka odbyła się w sobotę, 19 lipca w samo południe na leszczyńskim Rynku. Podobne odbyły się w wielu innych miastach Polski.
Pikietę w Lesznie zorganizowali wspólnie działacze Konfederacji i Młodzieży Wszechpolskiej. Przybyło sporo osób w różnym wieku. Swoją reprezentację miały też środowiska kibicowskie.
- Grupy przestępcze, wspólnie ze służbami obcych krajów przemycają do Polski masowo imigrantów, a problem dopiero może się narodzić w przyszłym roku - przestrzegał Kristian Maćkowiak z Konfederacji. - Rząd deklaruje fałszywie, że nie ma problemu, niemniej jednak widzimy, co się dzieje. Z Niemiec w ostatnich miesiącach przywieźli nam ponad 10.000 imigrantów.
Maćkowiak dostrzega w ściąganiu do Europy i obecnie rozlokowywaniu migrantów, głównie młodych mężczyzn, zaplanowane działania mające na celu destabilizację państw narodowych.
"Chcemy być bezpieczne" można było przeczytać na tabliczkach trzymanych przez wiele uczestniczek pikiety.
O zagrożeniach, jakie odczuwają kobiety bardzo dosadnie mówiła Magdalena Bieruta, radna ze Święciechowy i działaczka Ruchu Narodowego : - Wmawia się nam, że dzięki imigracji nasze społeczeństwo stanie się bardziej otwarte, nowoczesne i różnorodne, więc pytam! Czy brutalne napaści i gwałty w Kolonii w 2015 roku to było kulturowe ubogacanie Niemiec?. Czy zamachy nożowników na ulicach Paryża, to nowoczesność, której mamy zazdrościć Francuzom?, Europejskie kobiety już się przekonały, co znaczą te wszystkie hasła i slogany, a kiedy mówią głośno o swoim strachu i lęku, słyszą rady: żeby nie wychodziły po zmroku, żeby nie prowokowały swoimi strojami. Nie po to nasze matki i babki walczyły o prawa kobiet żebyśmy dziś musiały godzić się na życie w strachu i na to, żeby oglądać się za siebie, gdy wracamy nocą do domu. Nie po to wychowujemy nasze dzieci w szacunku do innych, żeby ktoś przyszedł i uczył je, że kobieta to własność, a niewierna nie zasługuje na szacunek.
Pani Magdalena przypomniała niedawne wypadki w Polsce, które przeszły bez większego echa w głównych polskich mediach. - Klaudia z Torunia, 24 lata, zadźgana przez młodego mężczyznę z Wenezueli, gdy wracała do domu. Zadał jej kilkanaście ciosów w szyję, klatkę piersiową i głowę. Nim zmarła, walczyła o życie przez dwa tygodnie w szpitalu.
Mówcy podczas pikiety zaznaczali, że prawo polskie pozwala, aby nielegalny imigrant w łatwy sposób mógł stać się legalnym i uprawnionym do wielu świadczeń opłacanych przez wszystkich Polaków. Piotr Płociniczak z Młodzieży Wszechpolskiej podkreślił, że polskie prawo stwarza dogodniejsze warunki do zatrudnienia obcokrajowcom, niż Polakom.
[FOTORELACJA]10990[/FOTORELACJA]
Pikieta zakończyła się zaintonowaną przez kibiców poznańskiego Lecha przyśpiewką, która wieszczy upadek rządu Donalda Tuska. Skandowano też hasło odnoszące się do prezydenta Leszna Grzegorza Rusieckiego: "Grzegorz, Grzegorz, chcesz murzyna? To co sobie w domu trzymaj".
Relacja na żywo z całej manifestacji na naszym profilu na facebooku leszno24.pl.
[REAKCJA]76971[/REAKCJA]
3 5
Komu zależy na tej zadymie i co mają w głowie ci co to przyjmują za prawdę. Jak Polacy jeździli na tzw. zachód, to jaka mieliśmy opinie. Pamiętam jak byłem e Grecji, każde wejście do sklepu - pełna obserwacja. Polaczki "kradną" jakiś marginesie wyrobił nam opinię. Pokilku wizytach w sklepie właścicielka nawet prosiła by przypilnować jej sklepu bo ona idzi na piętro do mieszkania by załatwić jakieś swoje sprawy. Konfederacja i PIS celowo sieje panikę, choć to PIS robił biznes na wizach, a teraz odwraca kota ogonem. Morawiecki zarzuca Tuskowi kłamstwo. Mości "pinokio" popatrz w lustro. Wczoraj w TV wypowiadał sie ( a raczej bredził) poseł z wielkopolski pan (?) Kaleta - obraz nędzy i rozpaczy, kompletnie niedouczony i beszczelny gość. Wstyd, że takie coś reprezentuje naszregion.
1 3
proponuje zrobić marsz o obdarzenie mieszkańców rozumem i empatią ,nie dla powtarzania sloganów czy to z prawa czy to z lewa, proszę o samodzielne myślenie lecz to wołanie na wiatr....
1 0
myjecie się przed wyjściem na marsz?
0 0
Te dwie protestujące za tą Polską flagą na pierwszym zdjęciu obłudne baby co tak bronią przed emigrantami niech wystąpią i opowiedzą jak ich rodziny siedzą do dzisiaj na emigracji tam się niczego nie boją . I wcale nie mają zamiaru wracać.