Zamknij

Strajk w Lesznie. Młodzież zamiast pójść na lekcje, wyszła na ulice. W jakim celu? (zdjęcia)

11:00, 15.03.2019 J.R Aktualizacja: 18:14, 15.03.2019
Skomentuj

W piątek, 15 marca uczniowie leszczyńskich szkół dołączyli do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Takie działania zainicjowała 16-letnia Szwedka Greta Thunberg, która protestuje przeciw bezczynności polityków w sprawie zmian klimatu.

Dzisiaj do klimatycznego protestu dołączyło Leszno, za sprawą grupy młodych ludzi.

- Nie zgadzamy się z podejściem państwa oraz z tym w jaki sposób cały świat podchodzi do edukacji w sprawie globalnego ocieplenia - mówi Hugo Chróst. - Globalnego ocieplenia nie da się naprawić, możemy mu zapobiegać. W momencie kiedy my angażujemy się w akcję proekologiczną, budujemy w społeczeństwie świadomość odpowiedzialności za swoje czyny. Obecnie tego brakuje.

- Walczymy o naszą przyszłość, bo dotyczy ona nas, a nie tych, którzy teraz rządzą - tłumaczyła Amelia Banaszak. - Ludziom trzeba uświadamiać, że śmiecenie szkodzi nam samym, a nie tylko ziemi.

- Solidaryzujemy się z Gretą ze Szwecji, która powiedziała wprost przedstawicielom politycznym: nic nie zrobiliście. My jako młodzież musimy wywrzeć presję, bo zmiany klimatyczne widać coraz  bardziej - wyjaśniał Michał Świątek.

Młodzież przed godziną 11 pojawiła się na Rynku.

Fot. J. Rutecka-Siadek

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Walenty JanowskiWalenty Janowski

0 0

Można wpłynąć i ograniczyć ocieplenie klimatu nie emitując do atmosfery dymów gazu ciepła z elektrowni poprzez zastosowania nowych rozwiązań technologicznych to jest przez zastosowanie ciśnień złóż gazów nienadających się do spalania które posiada ziemia Leszczyńska ten temat jest mnie bardzo znany prosiłem o pomoc PGNiG Potrzeba opracować nowoczesną turbine w tym celu ale ta Firma jest bardzo bogata stać ją na kupno gazu skroplonego ; problem wykorzystania gazu mało kalorycznych ich nie dotyczy . Tylko szkoda że duże zasoby tego gazu a zwłaszcza bardzo duże ciśnienia znajdują się w okolicach Leszna i czekają na zastosowanie przypominam wszystkim że w elektrowni klasycznej spala się węgiel aby wodę zamienić w pare o dużym ciśnieniu która porusza turbine połączoną z generatorem . Para ta jest schładzana zamienia się wodę w chłodniach kominowych i woda leci na pogrzanie na zamianę w parę . To wszystko odpada przy zastosowaniu ciśnień gazu znajdujących się w ziemi popieram Młodych ludzi ich walkę o klimat czekam na reakcję Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie aby powołała ośrodek naukowy w celu opracowania tych zagadnień służę materiałem dotyczącego tego zagadnienia .Na ochronę klimatu jest dotacja z Uni Europejskiej . Przyszłość Klimatu zależy od tego jak my będziemy wpływać na jego ochronę .Czekam na zainteresowanie się tym zagadnieniem 21:01, 17.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%